Pozemní hokejistka Lucie Duchková nechybí v nominaci na halové ME

Sedmnáctiletá Lucie Duchková z plzeňských Litic vyráží s ženskou reprezentací na halové Mistrovství Evropy v zimní variantě pozemního hokeje, které se koná v běloruském Minsku.

Lucie Duchková. Foto: TJ Plzeň-Litice

Pro Lucii je to debut na podobné halové akci v dresu žen. „Patřím samozřejmě mezi nejmladší, ale úplně nejmladší nejsem. Na turnaj se velmi těším, budou tam samé skvělé týmy a očekávám, že to pro mne bude výborná zkušenost. Musím přiznat, že v koutku duše se trochu bojím, jaké to bude,“ uvedla ke svému debutu Lucie.

Celý turnaj se podobně jako mužský odehrává během tří dnů, kdy týmy zvládnou porci pěti utkání. Český ženský tým by rád postoupil mezi nejlepší čtyři týmy, ale všichni jsou si vědomi, že hranice semifinále a strachu ze sestupu je kousek od sebe.

Turnaj začíná v pátek 24. ledna a Češky se potkají nejprve s Němkami, úřadujícími evropskými šampionkami. V druhém, odpoledním zápase je prověří Belgičanky. V sobotu dopoledne uzavřou skupinu v souboji s Ukrajinkami. Češky mají o cíli jasno, jak prozrazuje Lucka: „Náš společný a vysněný cíl je finále“.

Češky své ambice podtrhují čtvrtým místem z minulého mistrovství, které se konalo v Praze, nicméně zatím nejlepší umístěním bylo třetí místo z roku 2000 z Vídně. Ve druhé skupině změří síly týmy z domácího Běloruska, Rakouska, Holandska a Švýcarska. V sobotu odpoledne proběhnou obě semifinále a první zápasy o udržení, neděle je rozhodně o konečných pořadích.

Program českého týmu:

Pátek 24.1. v 11.15 – Česká republika – Německo
Pátek 24.1. v 16.00 – Česká republika – Belgie
Sobota 25.1. v 9.00 – Česká republika – Ukrajina