Rychlostní kanoista Radek Šlouf mistrem světa do 23 let

Před čtrnácti dny slavil spolu se svým parťákem Tomášem Veselým titul mistra Evropy. K němu Radek Šlouf, kterému kamarádi z mateřského oddílu TJ Prazdroj Plzeň přezdívají Ventil, přidal titul mistra světa.

Plzeň může být pyšná na dalšího sportovce. A radost Radek Šlouf dělá i svému bývalému trenérovi z Plzně Karlu Kožíškovi. Titul mistra světa v kategorii do 23 let Radek vyhrál na v závodu deblkajaků na jeden kilometr.

Úspěch je o to cennější, že Veselý se Šloufem v posledních dnech před šampionátem kvůli lehké nemoci a únavě na deblkajaku prakticky netrénovali. „Od mistrovství Evropy jsme se na něj dostali až tady v Minsku. Naštěstí jsme se každou jízdou znatelně lepšili, ale závod to byl o hodně těžší než na mistrovství Evropy. Byl jsem fakt překvapený, jak na tom tady většina lodí je. I posádky, které jsme na mistrovství Evropy hladce předjeli, tu jsou v daleko větší formě,“ uvedl Radek Šlouf pro oficiální svazový web kanoe.cz.

Na druhém místě skončil Němci, třetí byli Rusové, byť ještě dvě stě metrů před cílem s náskokem vedli. „Když jsem to pak viděl ze záznamu, byl jsem překvapený, že jsme je ještě předjeli. Byl to super závod a je skvělý pocit být mistr světa po tom, co jsme tomu letos dali,“ doplnil svoje pocity Šlouf.

Radek byl v roce 2008 oceněn mezi nejlepšími sportovci města Plzně v kategorii starších žáků, v letech 2010 a 2012 podobný úspěch zopakoval také v kategorii dorostu. Zároveň patří mezi sportovce v minulosti podporované Nadací sportující mládeže.

radek-slouf-vnsmp-2008

Radek Šlouf při Vyhlášení nejlepších sportovců města Plzně za rok 2008.

podekovani-prazdroj-plzen-nsm