Šefl má pět titulů ze zimního MČR v Plzni, dařilo se i dalším Plzeňanům

Honza Šefl z domácí Slavie VŠ Plzeň byl spolu s Barborou Závadovou nejúspěšnějším plavcem zimního MČR v plavání, které se o víkendu uskutečnilo v Plzni.

Jan Šefl patří k vůbec nejúspěšnějším sportovcům v historii vyhlašování nejlepších sportovců města Plzně v kategoriích mládeže – v minulosti se jako dosud jediný stal trojnásobným držitelem titulu Sportovec Plzně.

Dařilo se ale i dalším Plzeňanům. Plavci Slavie VŠ Plzeň vylovili z domácího bazénu 44 medailí, z toho jedenáct zlatých. Dalších pět medailí zůstane v Plzni díky plavcům SK Radbuza Plzeň.

Honza Šefl k pěti individuálním titulům přidal ještě vítězství a nový český rekord v MIX štafetě na 4×50 metrů volným způsobem, který vybojoval spolu s Petrou Laudovou, Kristýnou Štemberovou a Martinem Šimáčkem.

Po dvou titulech přidala také Kristýna Štemberová (na tratích 50 m motýlek a 100 m motýlek) a Dominik Polcar (800 m volný způsob a 1500 m volný způsob). Po jedné zlaté medaili přidali ještě Jan Kutil (200 m prsa) Nikol Žůrková (200 m polohový závod). O zbylé medaile pro pořádající oddíl se postarali Roman Bischof, Ondřej Gemov, Nicole Nová, Tereza Polcarová a Michael Šperl.

pk-slavia-zmcr-2016

Foto: Facebook PK Slavia VŠ Plzeň