Šejby, Skype, Forejt Twins & spol. se zaskvěli na MČR

Na víkendovém MČR dorostu a juniorů v atletice předvedly plzeňské sportovní naděje nespočet skvělých výkonů. Někteří z nich, jako Tereza Schejbalová, Kateřina Skypalová nebo bratři Forejtové z AK Škoda Plzeň ve svých disciplínách dominovali. Medaile na západ Čech ale vezou všechny tři plzeňské atletické kluby.

Z Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze, které se o víkendu uskutečnilo v Jablonci nad Nisou, putuje do Plzně blyštivá kolekce medailí. Nechybí ale ani zklamání.

Asi největší prožila Tereza Jonášová (AK ŠKODA Plzeň) na trati 400 M překážek juniorek. Jedna z nejlepších sportovkyň Plzně loňského roku s přehledem ovládla svůj rozběh s časem 59.50. Ten by ve finále stačil na vítězství. V něm Tereza nažhavila motory na ještě větší výkon a běžela si pro osobák i vítězství. O vše ji ale nakonec připravila diskvalifikace. Tereze v každém případě nezbývá než popřát hodně štěstí do dalších závodů. Při jejích kvalitách se určitě co nevidět vrátí na vítěznou vlnu.

jonasova-tereza-001-2016

Skypalová potvrdila svoji extratřídu

Pojďme ale k veselejším zprávám. Kladivářka Kateřina Skypalová (AK ŠKODA Plzeň) po vítězství na MČR dospělých podle očekávání potvrdila svoji tuzemskou nadvládu i mezi juniorkami. Na její výkon (61.94) chybělo druhé Veronice Bártové z Vítkovic více než deset metrů (51.87). Za třetí Gabrielou Bojanovskou (44.28) skončila na 4. příčce další Plzeňanka Kateřina Benešová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) s výkonem 43.41. Ve finále se představila i dvanáctá Barbora Vodičková (AK ŠKODA Plzeň).

Katka svým výkonem vytvořila nový rekord šampionátu, přesto s výkonem nebyla 100% spokojená. V letošním roce totiž několikrát předvedla, že její limity leží ještě o poznání dál. Nyní již ale začíná vyhlížet vrchol sezony v podobě mistrovství Evropy.

Šejby jako predátor

Naprostou suverenitu předvedla v tyčce dorostenek také Tereza Schejbalová. Závodnice AK ŠKODA Plzeň, kterou možná znáte také ze závodů Predator race, do soutěže vstoupila jako poslední. Nižší výšky vynechávala a podobně jako kočkovité šelmy vyhlížela svoji kořist.

Svůj výkon z Pražské tyčky v Jablonci posunula o dalších 9 centimetrů a skončila na rovných čtyřech metrech, což je nejlepší výkon roku. Tereze odolala až laťka ve výšce 4.08 m. Po letošním halovém titulu je to pro Terezu další výrazný úspěch.

Tereza Schejbalová

Forejt Twins mají tři medaile

Skvěle se předvedli také další borci z loňské nominace nejlepších sportovců Plzně, sourozenci Michal a Jakub Forejtové (oba AK ŠKODA Plzeň). Ve vrhu koulí dorostenců bral Jakub třetí místo, Michal skončil čtvrtý.

V hodu diskem dorostenců už Forejt Twins žádnou konkurenci nenašli. Výsledkem je zlato pro Michala (58.21) a stříbro pro Jakuba (56.72). Alespoň přiblížit se jim dokázal třetí Oto Petráš z Hvězdy Pardubice (54.76).

Jakub ForejtMichal Forejt

Medaile a finálová umístění vezou i další

Zlato v hodu diskem juniorů patří oddílovému kolegovi bratří Forejtů Petru Procházkovi (46.80). Stříbro na 300 M překážek dorostenců skončilo ve vlastnictví dalšího závodníka plzeňské Škody Filipa Ličmana (37.95). Rychlejší byl pouze Jiří Pechar z A. C. Sparta Praha s časem 37.77.

V běhu na 200 M dorostenek skončila na 2. místě Tereza Sekyrová (AKM Viktoria Plzeň), její oddílová kolegyně Kamila Všetičková byla osmá. Mezi dorostenci skončil na dvoustovce Matyáš Fikrle (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) sedmý.

V osmistovce dorostenek si Anna Suráková (AK ŠKODA Plzeň) doběhla pro bronz. Na stejné distanci juniorek skončila těsně pod stupni vítězů Sára Sumegová (AK ŠKODA Plzeň). Sympatická atletka odtáhla většinu závodu ve vedoucí pozici, v závěru ji ale o medaili připravily taktizující soupeřky.

Bronzová skončila ve skoku dalekém dorostenek Linda Suchá (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), šesté místo brala Tereza Sekyrová (AKM Viktoria Plzeň). Ve skoku vysokém Linda skončila na pátém místě. Mezi dorostenci byl Slavomír Jaššo (AK ŠKODA Plzeň) pátý, Jan Štefela skončil na 11. příčce.

Ve skoku dalekém juniorek brala Aneta Baštářová (AK ŠKODA Plzeň) 13. místo, v trojskoku skončila jedenáctá. Albert Weber (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) skončil v trojskoku dorostenců na 12. místě.

Na patnáctistovce juniorek byla Veronika Průchová (AK ŠKODA Plzeň) desátá, na tříkilometrové trati juniorek skončila Barbora Suchá (AK ŠKODA Plzeň) šestnáctá. Na stejné trati byl mezi dorostenci Petr Sýkora čtyřiadvacátý a na 2000 M překážek dorostenců Tomáš Michálek (AKM Viktoria Plzeň) osmý.

V hodu kladivem dorostenek vybojovala Kateřina Maršálková (AK ŠKODA Plzeň) 9. místo, Jan Trnka (AK ŠKODA Plzeň) pak mezi dorostenci skončil na 13. příčce.

V hodu oštěpem dorostenek dosáhla Klára Lokajíčková (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) na 6. místo, čtrnáctá byla Eliška Papežová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín). Šestý skončil v hodu oštěpem juniorů také Jiří Stašek (AK ŠKODA Plzeň). Za zmínku stojí i také 4. místo Dominika Sládka ve vrh koulí juniorů (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín).