Šestnáctiletá Lucie Duchková v ženské reprezentaci

Pozemní hokejistka Lucie Duchková (TJ Plzeň-Litice) dostala v šestnácti letech pozvánku do ženského národního týmu. Lucie se tak stala vůbec první zástupkyní plzeňského klubu v ženské reprezentaci.

lucie-duchkova-u18-rakovnik

Lucie Duchková při ME U 2018 v Rakovníku. Foto: TJ Plzeň-Litice.

Mladá plzeňská hráčka na sebe upozornila už na nedávném ME do 18 let v Rakovníku, kde se stala nejlepší střelkyní českého týmu. Nyní se její jméno objevilo ve výběru trenéra Richarda Kotrče, který český národní tým žen převzal letos na jaře. Po loňském mimořádném roce, kdy česká ženská reprezentace zažila ME divize A v holandském Amsterodamu, část týmu ohlásila reprezentační pauzu. Díky tomu se dostávají příležitost i další naděje českého pozemního hokeje.

Český tým má nyní před sebou první kolo tzv. Open Series, což je nový formát kvalifikace na Olympijské hry. Turnaj začne 21. srpna v Litvě a naše reprezentace se postupně utká s Tureckem, Litvou, Walesem a Ukrajinou. Z celkem pěti týmů postupují první tři do druhého kola, což skýtá šanci i pro omlazený český celek.

A jak přípravu svého týmu před odletem do Litvy hodnotil trenér Richard Kotrč? „Jsem mile překvapen z výkonů mladých hráček, je to velký příslib do budoucna. A samozřejmě nezklamaly ani starší a zkušenější hráčky, od kterých očekávám vůdčí schopnosti a pomoc mladším méně zkušeným hráčkám zapadnout do kolektivu a rychle si osvojit herní systém.“

Lucie Duchková patří mezi sportovkyně zařazené v loňském roce do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň.