Simona Spěšná je mistryní ČR v MTB XCO. V Českém poháru letos neměla konkurenci

Plzeňská bikerka Simona Spěšná (MS Bike Academy) má za sebou jeden z vrcholů sezony – Mistrovství České republiky v MTB XCO. Z Pece pod Sněžkou se vrací s titulem mistryně republiky a celkovým prvenstvím v Českém poháru.

simona-spesna-mcr-mtb-xco-2018

Simona Spěšná. Foto: archiv Simony Spěšné

Příprava na závod sice proběhla podle plánu, poslední dny před odjezdem na šampionát ale Simoně zkomplikovaly zdravotní problémy. Čtvrteční odpoledne a páteční dopoledne tak bylo vyplněno návštěvami plzeňské Fakultní nemocnice. Zdravotní problémy naštěstí nebyly vážnějšího rázu a závodnice MS Bike Academy tak mohla odcestovat na republikový šampionát do Pece pod Sněžkou.

Sobotní závod se jel za příjemného počasí. V úvodním velmi náročném stoupání Simoně lehce poodjela jedna ze soupeřek, tu ale plzeňská bikerka dojela hned v první technické pasáží, předjela jí a usadila se na čele závodu.

Při průjezdu do druhého kola už měla Simona na technicky náročné trati náskok dvaceti vteřin na druhou závodnici v pořadí Nelu Viktorovou. Ve druhém kole si tak mohla hlídat svoji pozici. Do cíle dojela Simona s náskokem necelých čtyřiceti vteřin a stala se mistryní České republiky v MTB XCO v kategorii starších žákyň.

„Závod mi sednul. Start byl z mojí strany trochu vlažnější, ale rychle jsem se dostala dopředu a pozici jsem si udržela. Mám velkou radost, že se mi podařilo získat první bikový titul mistryně republiky,“ neskrývala Simona Spěšná spokojenost z dobře odjetého závodu.

Ten byl zároveň posledním závodem ze seriálu Českého poháru v MTB XCO, který Simona Spěšná s plným počtem bodů ovládla, když v ani jednom ze závodů nikoho nepustila na nejvyšší stupínek.

Nyní si Simona užije týdenní volno u moře, po kterém na ni čeká třítýdenní náročná příprava na Mistrovství Evropy v italské Pile, kde bude spolu s Matějem Kunčíkem a Filipem Jechem reprezentovat Českou republiku v týmu České republika „A“.