Simona Spěšná se i na silnici veze na vítězné vlně

Před čtrnácti dny se plzeňská bikerka Simona Spěšná vracela z ME v italské Pile s titulem mistryně Evropy v XCO, o víkendu již nechyběla na startu předposledního závodu Českého poháru mládeže v silniční cyklistice v Hodkovicích nad Mohelkou. A dobrou formu si z horského kola přenesla i na „silničku“. Ze severních Čech se vrací s dalším pohárovým triumfem.

“Závodní okruh je tady těžký, znám ho z loňského mistrovství republiky, tak jsem se zpočátku držela spíše vzadu, protože úvodní rychlý sjezd byl hodně rozbitý. Při nájezdu do prvního kopce rozjela tempo Anna Jaborniková, následně jej převzala Anna Růžičková z Dukly Praha. Podařilo se mi jí udržet a společně jsme si vypracovaly asi třicetivteřinový náskok na ostatní závodnice. Zbytek závodu jsme si náskok pohlídaly a rozhodovalo se mezi námi v cílovém spurtu, do kterého jsem najela z druhého místa a Aničku jsem přespurtovala,” popsala průběh závodu Simona Spěšná.

Simona tak získala třetí vítězství ze čtyř závodů, kterých se v rámci českého silničního poháru zúčastnila. Před posledním pohárovým závodem, který se jede za čtrnáct dnů v Terezíně, se tak vrátila do čela průběžného pořadí celého seriálu.