Simona Spěšná v průběžném vedení Českého poháru

O uplynulém víkendu se cyklistka Simona Spěšná postavila na start druhého závodu Českého poháru MTB XCO, který se konal v Brně. Podařilo se jí navázat na vítězství v úvodním závodě, který se jel před čtrnácti dny v Praze. S plným počtem bodů tak vede celkové pořadí seriálu v kategorii žákyně II.

simona-spesna-2018-010

„Trať v Brně nepatří mezi mé oblíbené, protože tam není moc technicky náročných úseků. Start nebyl ideální, ale dokázala jsem udržela jsem se ve vedoucí skupince šesti závodnic. Hned v prvním táhlém kopci se skupina roztrhala a zůstaly jsme na čele jen tři. Ve druhém kole odpadla další závodnice a do posledního jsem vjížděla už jen s jednou soupeřkou. Tu se mi podařilo asi v půlce okruhu v kopci předjet, svůj náskok jsem navýšila v následujícím sjezdu a do cíle jsem přijela s půlminutovým náskokem na druhou v pořadí,“ hodnotila průběh závodu Simona Spěšná.   

Příští víkend závodnice plzeňského MS Bike Academy Racing vymění horské kolo za silniční a ve třetím závodě Českého silničního poháru, který se jede v Milovicích, bude usilovat o zisk svého druhého letošního vítězství a zároveň růžového dresu pro vedoucí závodnici celého seriálu v kategorii starších žákyň.

„Čeká mě poměrně náročný a důležitý závod, který chci vyhrát a získat tak dres vedoucí závodnice Českého silničního poháru,“ uvedla Simona, která patří mezi sportovní naděje zařazené v loňském roce do programu podpory Talent Plzeň Nadace sportující mládeže.

spesna-2018-020