Skypalová bravurně zvládla roli favoritky a je mistryní Evropy

Loni získala dorostenecký titul z ME v Tbilisi, letos se stala tuzemskou mistryní mezi juniorkami i dospělými a to vše o víkendu završila ziskem titulu juniorské mistryně Evropy. Taková je vizitka Kateřiny Skypalové, kladivářky AK Škoda Plzeň a jedné z nejlepších sportovkyň Plzně loňského roku.

Svěřenkyně trenérky Lucie Plašilové nechala soupeřky alespoň „čuchnout“ v kvalifikaci, ve které hodila 60,65 metru a skončila třetí. Ve finále ale jednoznačně potvrdila pozici lídra evropských tabulek.

skypalova-katerina-me-2017-03

Vítězný pokus dala Katka ve třetí sérii a měl hodnotu 64.78. Společnost na stupních vítězů jí nakonec dělala stříbrná Chorvatka Eva Mustaficová (63.09) a bronzová Irka Michaela Walshová (61.27).

„Cítila jsem, že hod mi vyšel fakt hodně dobře,“ uvedla Skypalová pro web atletického svazu. České kladivářce zatrnulo jen při posledním pokusu její konkurentky. Ani ten ale na první místo nestačil a česká medailová radost mohla propuknout naplno.

Podívejte se na rozhovor s juniorskou mistryní Evropy

Spolu s Kateřinou Skypalovou reprezentovaly plzeňskou atletiku na ME také Tereza Jonášová a Tereza Schejbalová (obě AK Škoda Plzeň). Jonášová na čtvrtce překážek skončila s časem 60.88 osmnáctá. K postupu do semifinále jí scházela necelá půl sekunda.

tereza-jonasova-ME-2017

 

Cenné zkušenosti nasbírala na ME tyčkařka Tereza Schejbalová. Nejmladší z plzeňských závodnic zaostala o 10 cm za svým výkonem z letošního MČR dorostu a juniorů a s výkonem 390 cm skončila sedmnáctá. Letošními výkony ale dokázala, že v budoucnu můžeme laťku i její ambice čekat na stále vyšších hodnotách.

tereza-schejbalova-Me-2017