Souboj o tenisový bronz na olympiádě nesl výraznou plzeňskou stopu

Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou na straně jedné a Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou na straně druhé. Také jste nevěděli, komu fandit? Takový byl souboj o bronzové medaile v dámském deblu na tenisovém turnaji v rámci OH v Riu.

Plzeň měla zastoupení na obou stranách dvorce. Barbora Strýcová i Andrea Hlaváčková vyrůstaly na tenisových kurtech Slavie v Plzni na Borech, kde obě dosud občas trénují.

Z bronzové medaile se nakonec radoval pár Strýcová/Šafářová, velké ocenění si ale zaslouží i Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou. Nejen za postup mezi nejlepší čtyři dvojice olympijského turnaje, ale v případě Andrey také za statečnost a obětavost. Do zápasu o bronz nastupovala se zraněním z předcházejícího zápasu. Nastřelení míčkem od Martiny Hingisové jí způsobilo zlomeninou kůstky za okem.

Strýcová s Šafářovou obdiv sklízely již od prvního kola, ve kterém vyřadily favorizovaný pár sester Williamsových, který do té doby na olympijských hrách neprohrál a obhajoval zlato z OH v Londýně.

Barbora Strýcová i Andrea Hlaváčková za sebou mají výrazný zápis v historii oceňování nejlepších sportovců města Plzně v kategoriích žactva a dorostu. Že již v žákovských a dorosteneckých kategoriích patřily k výrazným talentům, svědčí, že Bára si vedle ocenění v letech 1997, 1998, 1999 v roce 2000 odnesla titul pro Sportovce Plzně. Podobně úspěšná byla i Andrea, která mezi nejlepšími sportovci Plzně v kategoriích žactva a dorostu nechyběla ve čtyřech po sobě následujících letech 2000 až 2003.

Báře i Andree gratulujeme.

ahlavackova