Spěšná vítězně v závodě ČP, Forejtek přešel přes 1.kolo juniorky na Roland Garros

O víkendu se na šumavském Zadově jel čtvrtý závod Českého poháru MTB XCO. Na startu nechyběla ani úřadující držitelka titulu Sportovec Plzně 2018 v kategorii staršího žactva Simona Spěšná. Do juniorky na grandslamovém Roland Garros zase vítězně vstoupil Sportovec Plzně mezi dorostenci Jonáš Forejtek.

Simona Spěšná

Třetí pohárový závod, který se jel před čtrnácti dny, se Simoně úplně nevydařil. Potýkala se s technickými problémy, které se nepodařilo odstranit ani mechanikům v depu. S vypětím všech sil dojela na devátém místě. Bodová ztráta zároveň znamenala, že přišla o první místo v celkovém pořadí, na které se posunula Simony největší konkurentka Aneta Novotná. Ta si naopak dojela pro první vítězství v sezóně.

Minulý víkend se Simona představila na dráhových závodech v Brně, kde zvítězila a od počátku týdne se již těšila na MTB a svoji oblíbenou zadovskou trať. Šumavský závod se jel za krásného slunečného počasí a přilákal velké množství fanoušků, před kterými se o další vítězství snažily obě hlavní favoritky – Simona Spěšná i Aneta Novotná.

„V závodě se mi jelo dobře, ale Anetka byla dnes lepši. Jela líp hlavně na rovinách, já jsem zase byla lepší v náročných technických sjezdech. Nicméně si přede mnou stále udržovala náskok asi 20 vteřin. Kousek před cílem měla ale Anetka defekt, kvůli kterému ztratila hodně času a musela na opravu do depa. Díky tomu jsem ji předjela, sebrala jsem všechny zbylé síly a do cíle jsem nakonec dojela první s jedenáctivteřinovým náskokem,“ ohlédla se závodem Simona Spěšná.

Plzeňská závodnice díky vítězství stáhla náskok Anety Novotné na čele celkového pořadí na pouhých 15 bodů. Při dalším závodě za 14 dnů tak bude v Bedřichově usilovat o návrat na první příčku celkové klasifikace.

Příští víkend se Simona pravděpodobně opět objeví v silničních závodech, protože stále usiluje o nominaci na Evropské hry mládeže v Baku a v Olomouci se konají další dva závody Českého poháru mládeže v silniční cyklistice.

Jonáš Forejtek

Plzeňský tenista Jonáš Forejtek, který je v juniorce grandslamového Roland Garros nasazený jako číslo dva, přešel přes první kolo. V těžkém zápasu přehrál 24. hráče juniorského žebříčku Eliota Spizziriho z USA. Jonáš bitvu v obou setech rozhodl až vítězným tiebreakem 7:6(5), 7:6(6).

Dařilo se i atletům

Jakub Forejt na prestižním vrhačském mítinku v Halle poslal disk do vzdálenosti 59.54 m a obsadil 3. místo. Přestože našel dva přemožitele tak mu nadále patří první místo v evropských tabulkách juniorů. Michal Forejt skončil na 5. místě.

Linda Suchá skončila  na Mistrovství České republiky ve vícebojích mezi juniorkami třetí. Zazářila ale především na „svojí“ dálce, kde si připsala osobní rekord (628 cm), kterým splnila limit pro MEJ a zároveň vyrovnala letošní nejlepší český výkon mezi ženami.