Sportovci Plzně v žactvu a dorostu jsou Tomáš Chocholatý a Kateřina Skypalová

Sportovcem Plzně 2017 v kategorii staršího žactva se stal plavec Tomáš Chocholatý, kategorii dorostu kraluje atletka Kateřina Skypalová. Vyhlášení prestižní ankety připravila Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň.

skypalova-chocholaty-2017

Sportovec Plzně 2017 v kategorii dorostu Kateřina Skypalová (atletika) a v kategorii staršího žactva Tomáš Chocholatý (plavání)

Mladší žactvo

V kategorii mladšího žactva, vyhlašované bez pořadí, se mezi nejlepší dostal lukostřelec Daniel Bouřil, atletka Viktorie Jánská, plavec a moderní pětibojař Matěj Sladký a Kamila Peštová, která se věnuje koloběhu.

Sportovec-Plzne-2017-jednotlivc-ml-zactvo

Zleva Daniel Bouřil, Viktorie Jánská, Kamila Peštová, Matěj Sladký

Starší žactvo

Kategorii staršího žactva ovládl plavec PK Slavia VŠ Plzeň Tomáš Chocholatý. K triumfu mu pomohla medailová sklizeň z Olympiády dětí a mládeže v Brně, stejně jako bohatá medailová sbírka z republikových šampionátů.

Dalšími oceněnými v kategorii staršího žactva byli Martin Kočandrle (běh na lyžích), Filip Matějovič (triatlon), Barbara Píchalová (atletika), Nikol Soustružníková, Simona Spěšná (obě cyklistika) a Michaela Štěrbová (moderní pětiboj).

Sportovec-Plzne-2017-starsi-zactvo-jednotlivci

Zleva Martin Kočandrle, Eva Matějovičová přebírající ocenění v zastoupení za Filipa Matějoviče, Tereza Balmetová přebírající ocenění v zastoupení za Nikol Soustružníkovou, v křesle sedící Sportovec Plzně 2017 Tomáš Chocholatý, primátor Martin Zrzavecký, Lucie Spěšná přebírající ocenění v zastoupení za Simonu Spěšnou, Barbara Píchalová, Michaela Štěrbová a František Berka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže

Dorost

Na trůn určený pro Sportovce Plzně 2017 v kategorii dorostu usedla atletka AK Škoda Plzeň Kateřina Skypalová. V loňském roce získala plzeňská kladivářka titul na ME juniorů, ovládla domácí šampionát dorostu, do 22 let i dospělých.

V kategorii dorostu byli oceněni také Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik), Jakub Forejt (atletika), Ondřej Gemov (plavání), Jan Hašek (MTBO, LOB), Filip Jireš (zápas), Jan Louda (badminton) a Kristýna Štemberová (plavání).

Sportovec-Plzne-2017-dorost-jednotlivci

Zleva primátor Martin Zrzavecký, rektor ZČU v Plzni Miroslav Holeček, Filip Jireš, Barbora Bucháčková přebírající ocenění v zastoupení za Elišku Fajfrlíkovou, Jakub Forejt, Jan Hašek, v křesle sedící novopečená držitelka titulu Sportovec Plzně 2017 v kategorii dorostu Kateřina Skypalová, Jan Louda, Ondřej Gemov, Kristýna Štemberová a František Berka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže

Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni

Ve spolupráci Západočeské univerzity a Nadace sportující mládeže byla za skloubení sportovních a studijních výsledků udělena také Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Její držitelkou se stala Eliška Fajfrlíková, studentka Sportovního gymnázia Plzeň.

Trenéři

Poděkování za dlouholetou a obětavou práci s mládeží se dostalo trenérovi házené Františku Egermaierovi. Ocenění pro plzeňskou Trenérku roku mládeže převzala Lucie Plašilová (atletika). Do nejužší nominace nejlepších trenérů loňského roku patří ještě Miroslav Horák (jachting) a Jakub Ryba (atletika).

Sportovec-Plzne-2017-Frantisek-Egermaier-trener

František Egermaier

Sportovec-Plzne-2017-trener-roku-mladeze

Jakub Ryba, Lucie Plašilová – Trenérka roku mládeže 2017, Miroslav Horák

Družstva

V kategoriích družstev byly oceněny následující kolektivy:

Žactvo:

Sportovec-Plzne-2017-druzstva-zactvo

Zleva družstvo 31. ZŠ Plzeň, Pětibojařské sportovní centrum v Plzni, KVS Plzeň, TJ Plzeň-Litice a LK Arcus Plzeň

Dorost:

Sportovec-Plzne-2017-druzstva-dorost

Zleva družstvo 1. LK PLzeň 1935, HC Plzeň 1929 – družstvo juniorů a starších dorostenců, posádka TJ Lokomotiva Plzeň Tereza Dobrá a Jakub Dobrý

Akce TOP Junior Sport Plzeň

Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní soutěže pro mládež, byl premiérově vyhlášen Memoriál Stanislava Štrunce, jehož pořadatelem je VIKTORIA PLZEŇ.

sportovec-plzne-2017-top-junior-sport-plzen

Cenu za nejlepší akci Top Junior Sport Plzeň, kterou se stal Memoriál Stanislava Štrunce ve fotbalu, převzal za pořadatele Václav Hanzlík z rukou Ivany Bartošové, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu a Zbyňka Holého, člena správní rady Nadace sportující mládeže

Pošlete gratulaci oceněným nebo dalším z nominovaných sportovců 

A to zdaleka není vše. V nominacích na Sportovce Plzně v kategoriích žactva a dorostu najdete celou řadu skvělých výsledků jednotlivců i družstev. Profily všech nominovaných jsou k vidění na stránkách www.sportovecplzne.cz a postupně se představí také na Facebooku Nadace sportující mládeže. Do 29. března 2018 probíhá v mázhauzu plzeňské radnice výstava Sportovec Plzně 2017, na které jsou vedle vizitek všech nominovaných sportovců k vidění také poháry a medaile, které talentovaní sportovci v loňském roce vybojovali.

Prostřednictvím formuláře pod každým z profilů můžete kterémukoliv sportovci, družstvu nebo trenérovi poslat přání nebo gratulaci. Mrkněte na již zaslaná přání a připojte se vlastním!

[su_service title=“Foto z vyhlášení Sportovce Plzně 2017″ icon=“icon: camera-retro“]Patříte k účastníkům slavnostního vyhlášení Sportovce Plzně 2017 v kategoriích žactva a dorostu a máte zájem o fotografie z akce v plné kvalitě? Ozvěte se nám na info@nsm.cz. Fotky vám rádi zašleme.[/su_service]