Sportovec Plzně 2014: vítězi Louda a Reissová

Nejlepšími sportovci města Plzně roku 2014 v kategoriích žactva a dorostu se se stal badmintonista Jan Louda (starší žactvo) a atletka Jana Reissová (dorost).

sportovec-plzne-2014-st-zactvo

Slavnostní Vyhlášení nejlepších sportovců připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora Martiny Zrzaveckého.

V kategorii mladších žáků, vyhlašované tradičně bez pořadí, se mezi nejlepšími objevila tenistka Klára Nováková, plavkyně Zuzana Šantínová a zápasník Marek Vrba.

Po roční přestávce se ze svého již druhého titulu Sportovce Plzně radoval badmintonista Jan Louda. A protože v době slavnostního vyhlášení právě reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy, zastoupil ho na na místě jeho bratr Jiří, který je také vynikajícím badmintonistou.

Dalšími oceněnými v kategorii staršího žactva byla Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik), Linda Hettlerová (atletika), Anna Kozáková (atletika), Mirka Kubová (vzpírání), Tereza Polcarová (plavání) a Tomáš Václavík (motokárový sport).

Kategorii dorostu rok 2014 kraluje atletka Jana Reissová. Společnost v kategorii dorostu jí dělali Roman Bischof (plavání), Jan Havelka (kanoistika-freestyle), Klára Kováříková (atletika), Michal Kozák (basketbal), Nicole Nová (plavání), Lucie Staňková (vzpírání) a Kateřina Valková (beachvolejbal).

Jana Reissová patří k velkým nadějím české atletiky, svoje kvality v předcházejícím roce prokázala tituly z domácích šampionátů, ale také desátým místem na MS juniorů v americkém Eugene.

za dlouholetou práci s mládeží se poděkování dostalo také trenérům. Jmenovitě Jaroslavu Votrubovi (krasobruslení), Zdeňku Zachardovi (vzpírání) a Janu Miňovi (šerm).

Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní soutěže pro mládež, byl vyhlášen tenisový Ex Pilsen Wilson Cup, jehož pořadatelem je TK Slavia Plzeň. Na turnaji, jehož tradice sahá až do roku 1971, si v minulosti zahráli hráči a hráčky jako Tomáš Šmíd, Martina Navrátilová, Lleyton Hewitt nebo Maria Sharapova.

Vedle primátora Martina Zrzaveckého, Michala Dvořáka, člena Rady města Plzně pro oblast podpory podnikání a sportu, starostů plzeňských obvodů a zástupců nadace ocenění sportovním nadějím předávali také známé sportovní osobnosti. Olympijský vítěz z OH 1968 Jan Kůrka, stříbrný z OH 1972 házenkář Vladimír Jarý nebo Přemysl Švarc, český reprezentant v triatlonu a účastník OH v Londýně.

V kategoriích družstev byly oceněny následující kolektivy:

Žactvo:

SSK Talent-90 při Bolevecké ZŠ Plzeň, družstvo mladších žáků (házená)
TJ Plzeň – Litice, družstvo mladších žáků (pozemní hokej)
DHC Plzeň, starší žákyně (házená)
TJ Plzeň – Litice, družstvo starších žáků (pozemní hokej)
TJ ZČE cyklistika Plzeň, družstvo starších žáků (cyklistika)

Dorost:

AK Škoda Plzeň – juniorky (atletika)
DHC – SVŠ Plzeň – mladší dorostenky (házená)
HBC Plzeň – starší dorost (hokejbal)
TJ Start VD Plzeň – juniorské družstvo dívek (vzpírání)