Štafeta Sport Clubu Plzeň slaví titul mistrů ČR v běžeckém lyžování

O právě uplynulém víkendu se na Božím Daru uskutečnilo MČR dospělých a dorostu v běžeckém lyžování a také závody Českého poháru. Štafeta Sport Clubu Plzeň ve složení Adam Horník, Ondřej Zuna a Martin Kočandrle zde potvrdila roli favoritů a na trati 3 x 5 km volně si s přehledem dojela pro 1. místo a obhájila loňský titul.

sp-club-plz-mcr-2019-01

Vítězná štafeta Sport Clubu Plzeň na stupních vítězů. Uprostřed zleva Martin Kočandrle, Adam Horník, Ondřej Zuna.

Na druhém místě za plzeňským triem skončila se ztrátou necelých 14 sekund štafeta LK Slovanu Karlovy Vary, bronz patří závodníkům KL SG Jablonec nad Nisou, kteří na vítězné Plzeňáky nabrali téměř minutovou ztrátu.

Jaké další zajímavé výsledky z Božího Daru vezou mladí závodníci Sport Clubu Plzeň? V závodě na 7,5 km klasicky si Martin Kočandrle dojel pro 4. místo, do první desítky se vešel také osmý Ondřej Zuna.

sp-club-plz-mcr-2019-02

Martin Kočandrle na trati závodu na Božím Daru. Foto: 2x archiv Martina Kočandrleho.

Tato dvojice pak v team sprintu U18 vybojovala 6. místo, stejně jako duo Štěpán Zuna a Vojtěch Decker v kategorii U15+U16. Štěpán Zuna na trati 5 km klasicky skončil pátý, jeho oddílový kolega Vojtěch Decker osmý.

Dívčí štafeta Sport Clubu Plzeň ve složení Diana Doležalová, Adéla Kočandrlová a Karolína Nyklesová dojela v mistrovském závodě na 3×3 km volně na pátém místě. Karolína Nyklesoví a Adéla Kočandrlová uzavíraly první desítku v mistrovském team sprintu klasicky v kategorii U15+U16.

Martin Kočandrle a Štěpán Zuna patří mezi nominované v anketě Sportovec Plzně 2018 v kategorii dorostu resp. staršího žactva.