Střípky ze života sportovních nadějí

Jak jsme již dříve psali, na MČR v rychlostní kanoistice se nadmíru dařilo odchovancům plzeňských barev. Jistě není bez zajímavosti, že úspěšným dvojčatům Forejtovým, kteří se o víkendu představili na domácím MČR, roste sourozenecká konkurence v dvojčatech Voříškových. S rozdílnými podmínkami se museli prát cyklisté, závodilo se ale také na koloběžkách.

Forejt Twins sbírají atletické medaile jak na běžícím pásu. Při nedávném MČR v rychlostní kanoistice se mimořádně dařilo také dalším plzeňským dvojčatům: Karolině a Veronice Voříškovým. Ty získaly na pětistovce čtyřkajak (kde je doplnila další dvojčata Johana a Nella Kočandrlová ze Spartaku Sedlec) zlato, vítězství si připsaly v deblu a aby toho nebylo málo, Veronika Voříšková zvítězila také v singlu.

Medailová žeň pokračovala i na sprintérské dvoustovce. Na deblkajaku vybojovala děvčata stříbro, v singlu dojela Veronika druhá, Karolína třetí.

O tom, že ne každý den nám na cestu svítí slunce, se přesvědčili cyklisté. Ti jsou ale na nepohodlí a rozmary počasí zvyklí a jen tak je něco nerozhodí. Zatímco při závodech horských kolech v cross country ve Stupně to byla bahenní lázeň, o týden později při závodě Českého poháru na Zadově ukázalo počasí přívětivější tvář. Rozdíl si můžete porovnat na fotografiích níže.

Z výsledků jen namátkově vybíráme, že ve Stupně dojela věkem ještě juniorka Adéla Holubová (Kola-bbm.cz) šestá mezi ženami, držitelka titulu Sportovec Plzně 2018 v kategorii staršího žactva Simona Spěšná, která se nechala postaršit z kadetky na juniorku, zvítězila, Štěpán Krula (na snímcích níže) dojel na Zadově jako jedenáctý Čech, ve Stupně v závodě ze série Pal-Cupu zvítězil, když se svými oddílovým kolegou z MS Bike Academy Matějem Čáslavským obsadili první dvě místa na stupních vítězů.

Štěpán Krula. Foto: archiv závodníka.

Štěpán Krula. Foto: archiv závodníka.

Dalším kolem pokračovala také Rollo loga v koloběhu, kde plzeňské barvy zastupovala třeba Kamila Peštová, která si mezi kadetkami vyjela dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili nebo Mikuláš Kubík, který dojel v kritériu i dlouhém závodě třetí.