Tereza Jonášová poběží na prestižní Diamantové lize

Plzeňanka Tereza Jonášová bude reprezentovat Plzeň při dalším dílu prestižního atletického seriálu Diamantová liga, který se uskuteční 1. září v Curychu. Oficiální pozvánku na největší a celosvětově sledovaný mítink obdržela i členka AK Škoda Plzeň.

Tereza, která je juniorskou reprezentantkou v běhu na 400 metrů překážek, se představí v předprogramu ve speciálně sestaveném běhu pro nejlepší Evropanky do 22 let v této disciplíně nazvané Young Diamonds Challenge.

Publikum v Curychu je sportovně velmi erudované a vytváří při závodech skvělou atmosféru. Na špičkové úrovni je také zázemí. Pořadatelé dělají všem startujícím doslova pomyšlení a zajišťují maximální podmínky a podporu, za které očekávají špičkové výkony.

Jméno Terezy Jonášové nechybělo v širší nominaci nejlepších sportovců města Plzně roku 2015, zároveň patří ke sportovcům, které v loňském podpořila Nadace sportující mládeže. Po úspěchu plzeňských atletů na MČR do 22 let je to další důkaz úspěšného období plzeňské atletiky.

Startem na Diamantové lize jde Tereza ve stopách jedné z nejúspěšnějších plzeňských atletek poslední doby Jany Reissové. Mnohonásobná mistryně republiky, držitelka titulu Sportovec Plzně 2014 v kategorii dorostu a několikanásobná atletka roku Plzeňského kraje na Diamantové lize startovala v roce 2014.

„Startovat na tomto podniku je zajisté životní zážitek a šance poprat se o co nejlepší umístění s nejlepšími atlety světa. Tereze budeme držet palce, aby tuto zkoušku zvládla na výbornou a ke svým republikovým titulům a k účasti na mistrovství světa juniorů přidala další pomyslný stupínek k cestě do velké atletiky a ukázala všem, že tady máme další atletku, která má se svou kariérou velké plány,“ uvedl ke startu Terezy Jonášové na Diamantové lize Michal Černý z AK Škoda Plzeň.

tereza-jonasova

Foto: Jojka.cz