Triatlonista Filip Matějovič slaví titul mistra republiky

O víkendu v Mělníku bojovali triatlonisté o republikové tituly v kategoriích dorostu a juniorů. O nejcennější úspěch plzeňských barev se postaral Filip Matějovič (Triatlon Plzeň), který kraloval kategorii dorostu (16-17 let).

Filip Matějovič (ilustrační foto).

Filip se dokázal vyrovnat s horkým počasím, které o víkendu panovalo a po skvělém výkonu protnul cílovou pásku v čase 01:01:24.9. Stříbrný Filip Tlamka (Konrad Tools Team) se v cíli objevil se ztrátou 25 sekund na vítěze.

Jak se vedlo dalším Plzeňanům? Michal Strejc bral šesté místo, Jakub Marek byl jedenáctý, jeho bratr Matěj Marek závod nedokončil kvůli vyčerpání z horka.

Žákovské kategorie soutěžily v rámci Českého poháru a i zde členové Triatlon Plzeň dosáhli kvalitních výsledků. Kateřina Chytilová zvítězil v kategorii 10-11 let, Jakub Černý byl ve stejné věkové kategorii chlapců pátý, když se zdržel při druhé návštěvě depa.

Těsně pod stupni vítězů skončila Tereza Burlová v kategorii žákyň 12-13 let. V nejstarší žákovské kategorii 14-15 let obsadil Hynek Hrdlička sedmé místo, Jakub Souček byl jedenáctý a Martin Nosek čtrnáctý. Mezi dívkami dokončila závod na 8. místě Veronika Churavá.

Žáci o republikové tituly bojovali již o týden dříve v Sokolově a plzeňské triatlonové naděje naznačily, že se s nimi do budoucna musí počítat.

Kateřina Chytilová se stala mistryní republiky mezi žákyněmi 10-11 let, ve stejné kategorii chlapců bral Jakub Černý bronz.

Zastoupení na stupních vítězů nechybělo ani v kategorii žákyň 12-13 let, mezi kterými Barbora Jedličková vybojovala stříbro. Filip Nýdrle veze domů bronz z kategorie 14-15 let.

Naopak dorostenci v Sokolově závodili v rámci Českého poháru. Na stupně vítězů se za třetí místo mezi dorostenkami podívala Barbora Stupková, v kategorii dorostenců triumfoval Jakub Marek.