Trio hráček Litic bude reprezentovat ČR na ME U18 v pozemním hokeji

Adéla Kožíšková, Lucie Dolívková a Lucie Duchková. To jsou jména hráček TJ Plzeň-Litice, která nechybí na konečné soupisce českého národního týmu pro mistrovství Evropy v pozemním hokeji, které se bude konat v Rakovníku od 15. července.

dolivkova-koziskova-duchkova

Sympatické trio hráček Litic, které bude s českým výběrem usilovat o postup do elitní skupiny ME. Foto: TJ Plzeň-Litice

Eurohockey Youth Championships II., na který plzeňská děvčata s českým výběrem míří, je druhou nejvyšší soutěží v této věkové kategorii. Nejvyšší soutěž hostí španělský Santander a na hřištích místního klubu se potká osmičlenná elita starého kontinentu.

Právě o postup do této skupiny za dva roky se budou chtít pokusit i české hráčky. K tomu budou muset postoupit do finále svého turnaje. Očekává se, že rakovnický turnaj bude velmi vyrovnaný a tím i ošidný. Velká konkurence a vyrovnanost v této divizi ME znamená, že v podstatě všechny týmy si mohou dělat ambice na postup do elitní divize, zároveň ale všem může hrozit i sestup o soutěž níže, kam míří vždy dva poslední týmy.

Na český tým čekají ve skupině soupeřky z Polska, Itálie a Rakouska. Druhou skupinu tvoří týmy Walesu, Skotska, Ruska a Litvy.

Rozpis zápasů českého týmu:

Neděle 15.7. – 18.00 – Česká republika – Rakousko
Úterý 17.7. – 18.00 – Česká republika – Polsko
Středa 18.7. – 18.00 – Česká republika – Itálie

V pátek 20. 7. a v sobotu 21. 7. Jsou na programu nadstavbová utkání o postup do vyšší soutěže nebo o sestup o patro níže.

Adéla Kožíšková, Lucie Dolívková a Lucie Duchková patří mezi sportovce, kteří si svými výkony vysloužili zařazení do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň v roce 2017.