Trio litických pozemkářek v nominaci pro kvalifikaci na OH Tokyo 2020

Trenéři českého národního týmu žen v pozemním hokeji zveřejnili širší nominaci pro druhé kolo kvalifikace na OH Tokyo 2020 – Hockey Series Finals a na ME Skotsko v roce 2019. Ve výběru nechybí ani trio mladých litických opor: Lucie Duchková, Lucie Dolívková a Adéla Kožíšková.

ME-U18-2018-Women-CR-Rus-002

Litické hráčky při ME U18. Zleva Adéla Kožíšková, Lucie Duchková a Lucie Dolívková. Foto: Petr Růžek/ČSPH

V roce 2019 čeká reprezentantky druhé kolo Hockey Series Open, do kterého se kvalifikovaly z druhého místa na turnaji hraném v srpnu v Litvě. Přesný termín ani místo, kde se druhé kvalifikační kolo bude hrát, zatím nejsou známy. Momentálně se čeká na los, který by Mezinárodní hokejová federace měla zveřejnit do konce letošního roku.

K postupu z prvního kola kvalifikace přispěla ve Vilniusu i Lucie Duchková. Šestnáctiletá hráčka totiž nechyběla ve výběru trenéra Richarda Kotrče ani pro první dějství kvalifikace a při své premiéře v ženské reprezentaci se uvedla dvěma góly.

O konečné nominaci na oba turnaje bude rozhodovat aktuální forma hráček. Spolu s Lucií Duchkovou se o start v národním týmu popere také Adéla Kožíšková, se kterou jste se nedávno mohli seznámit ve videocyklu Sportovní naděje Plzně. V jednom z nejbližších dílů se můžete těšit také na poslední z trojice nominovaných Lucii Dolívkovou.

Videoprofil Adély Kožíškové z cyklu Sportovní naděje Plzně