Uhlíř a Zuna postoupili s reprezentací na Mistrovství světa

Pozemní hokejisti Adam Uhlíř a Čeněk Zuna, oba hráči z Plzně, byli součástí českého týmu, který zažil mimořádné ME v halovém hokeji, zimní variantě olympijského pozemního hokeje.

Čeněk Zuna a Adam Uhlíř. Foto: TJ Plzeň-Litice.

Berlínská hala Horst-Korber-Sportzentrum viděla hrůzný páteční vstup českého týmu do turnaje a vzápětí víkendové vzkříšení zakončené výborným pátým místem, kterým si zajistil účast na halovém Mistrovství světa, které se koná příští rok.

Výrazně omlazený český národní tým v sestavě s teprve letos osmnáctiletým Štěpánem Klabanem z Rakovníka poznal, co to je špičkový halový hokej hned v prvním utkání s Holandskem. Zálusk na body do tabulky vzal brzy za své a to ještě v podvečer Čechy čekali domácí Němci. Ti už vůbec nedali českému týmu šanci vyniknout a pro náš tým v sobotu začal druhý turnaj, tentokráte o záchranu, v lepším případě se snem o nominaci na MS.

Tito soupeři byli i pro Adama Uhlíře to nejlepší, co na ME zažil:“ Hlavně Němci, techničtí, výborný fyzicky, takticky vyspělí, není divu, že zaslouženě vyhráli“. V sobotu se ukázala pravá síla českého týmu. V zápase s Belgií vydrželi se silami a s pozorností až do konce a překvapivě utkání otočili v posledních sekundách. Výhra nad Belgií pomohla i v zápase s Polskem. Vybojovaná remíza byla cenná, nicméně ve hře bylo poslední nedělní utkání. Které bylo podbarvené prohrou Polska s Belgií, která zamíchala českými kartami. Bylo jasné, že naši museli minimálně remizovat s Ukrajinou. Utkání Češi zvládli, což je nakonec katapultovalo na celkové páté místo, které je branou na Mistrovství světa v příštím roce. “ Rozjížděli jsme se postupně, je to vidět na výsledcích. Kluci si na kvalitu rychle zvykali, hlavně Pepa Trejbal a Vítek Soukup hráli neuvěřitelně. Nemůžu o sobě říci, že by se mi zvlášť dařilo, bylo to takové ubojované. Ale jsem rád, že jsem zde s touto partou byl“!

Výsledky:

Česká republika – Holandsko 2:6
Česká republika – Německo 2:12
Česká republika – Belgie 4:3
Česká republika – Polsko 3:3
Česká republika – Ukrajina 3:2

Pořadí:

1. Německo
2. Rakousko
3. Holandsko
4. Rusko
5. Česká republika
6. Belgie
7. Polsko
8. Ukrajina