Úřadující Sportovkyně Plzně Simona Spěšná zahájila přípravu na další sezonu

Cyklistka Simona Spěšná, úřadující držitelka titulu Sportovec Plzně v kategorii staršího žactva, zahájila příprava na sezónu 2020. Po necelém měsíci tréninku došlo také na první přípravné závody.

Foto: archiv Simony Spěšné

V sobotu bylo na programu Mistrovství republiky ve vylučovacím závodě na dráze v Praze Motole. Na startu stalo patnáct závodnic, z nichž většina byly dráhové specialistky. Simona se v této konkurenci neztratila a brala jako bikerka druhé místo.

„Na sobotu jsem se moc těšila, chtěla jsem prolomit ty tři čtvrtá místa, která jsem v tomto závodě získala v předchozích letech, a to se mi podařilo. Že jsem to nevyhrála, mě samozřejmě mrzí, ale Anička Jaborníková na to měla mnohem víc jak já. Nic však nevzdávám a budu bojovat 15. prosince o titul mistryně ČR v omniu,“ uvedla Simona Spěšná.

V neděli se Simona postavila na start svého úplně prvního závodu v cyklokrosu. Protože Český pohár mládeže už je v polovině, startovala úplně zezadu. Přesto předvedla výborný výkon a získala druhé víkendové stříbro.

„V neděli jsem jela svůj úplně první cyklokrosový závod v životě a startovala jsem s číslem 36, což byla 8 řada – poslední. Dopředu jsem se dostala celkem rychle, jen Kačka Hladíková mi odskočila hned po startu a už jsem si ji potom nebyla schopná dojet. Měl to být takový cvičný závod po měsíci volna, takže s pódiem jsem úplně nepočítala, ale nakonec to cinklo. Tak jsem moc spokojená. Věřím, že to s trenérem dopilujeme a 14. prosince přivezu domů dres mistryně republiky,“ věří Simona Spěšná.

První adventní víkend čekají Simonu další dva závody cyklokrosového Českého poháru.

Foto: archiv Simony Spěšné

Foto: archiv Simony Spěšné