V Plzni byl k vidění špičkový aerobik, neztratily se ani domácí závodnice

O víkendu se v městské hale TJ Lokomotiva Plzeň uskutečnil závod I. výkonnostní třídy Aerobic & fitness 2019, který organizačně zajišťoval Aerobik klub LADY Plzeň.

Foto: AE Klub Lady Plzeň

Do Plzně se sjelo přes 800 závodníků a závodnic včetně Adély Citové, mistryně světa v kategorii sportovní aerobik ženy. Ta potvrdila svoji formu před nadcházejícím MČR a z Plzně si odváží zlato v kategorii žen a stříbro spolu s Karolínou Jánskou v kategorii dua.

Diváci mohli sledovat tuzemskou špičku sportovního aerobiku a fitness týmů ve věkových kategoriích dětí od 8 do 10 let, kadetů 11-13 let, juniorů 14-16 let a kategorii dospělých 17 a více let. Nechybělo ani zastoupení v nové věkové kategorii masters ženy nad 30 let. Všechny věkové kategorie se utkaly v jednotlivých kategoriích.

V Plzni nechyběl ani mistr světa v kategorii mužů Brenton Andreolli. V kategorii sportovní aerobik tria bojoval o cenné kovy i s domácím triem Eliškou Fajfrlíkovou, Eliškou Pechmanovou a Barborou Bucháčkovou. Z Plzně si Brenton Andreolli, Viktorie Prokopová a Andrea Švihálková odváží 1. místo a domácí trio skončilo těsně za nimi na 2. místě.

Duo Eva Matějovičová a Nátálie Smíšková skončilo na 2. místě a v jednotlivcích. Eva obsadila 3. místo těsně za úřadujícími mistryněmi Evropy v této kategorii Vandou Šimkovou ze Zlína a Terezou Mikovou z Aerobik teamu Praha.

Viktorie Hejlová a Barbora Hajžmanová v kategorii kadet 11- 13 let závodily v kategorii duo a poprvé se na domácí půdě podívaly na stupně vítězů. Třetí místo bylo důvodem k velké radosti trenérek Terezy a Evy Fajfrlíkových a velkým příslibem před MČR.

Domácím nechybělo ani zastoupení v kategorii aerobik team show 11 – 13 let. Skladba Bonnie a Clyde získala 1. místo za mohutné podpory domácího publika.

„I díky podpoře města Plzně a Nadace sportující mládeže si z Plzně závodníci odváží vzpomínky na krásný závod. Jsme rádi, že můžeme i tímto způsobem propagovat město Plzeň a věříme, že se závodníci a diváci do našeho města budou rádi vracet,“ uvedla závěrem ředitelka soutěže Eva Fajfrlíková.

Foto: AE Klub Lady Plzeň