V příštím týdnu budou vyhlášeny výsledky ankety Sportovec Plzně 2021 v kategoriích žactva a dorostu

V úterý 7. června 2022 proběhne v obřadní síni plzeňské radnice vyhlášení ankety Sportovec Plzně 2021 v kategoriích žactva a dorostu. Akci pod záštitou primátora města Plzně Pavla Šindeláře připravuje Nadace sportující mládeže.

Sportovcem Plzně za předcházející rok byl ve starším žactvu cyklista David Peterka, kategorii dorostu kralovala atletka Linda Suchá.

Pro rok 2021 došlo podobně jako v roce předcházejícím v souvislosti s důsledky opatření proti pandemii Covid-19 k úpravám ve vypisovaných kategoriích a v počtu oceněných. Řada soutěží zůstala nedohraná nebo se nemohla vůbec uskutečnit, sezona byla proto výsledkově slabší zejména co se týče mezinárodních závodů a soutěží (obtížné vycestování, měnící se podmínky, karantény atd.). Z těchto důvodů nebyly vypisovány nominace v kategoriích družstev. V rámci kategorií jednotlivců, ale byly jako obvykle umožněny nominace zástupců kolektivních sportů. Zároveň byla vypsána kategorie Ocenění sportovců za dobrovolnickou činnost v době pandemie.

Nově byla vypsána kategorie Mimořádný výkon/výsledek, ve které bylo možné navrhovat jak jednotlivce, tak družstva, kteří se v roce 2021 blýskli mimořádnými výkony či výsledky. Např. sportovce, který překonal letitý rekord ve svém sportu nebo třeba mládežnickou kometu. Tedy někoho, kdo udělal největší výkonnostní posun oproti předchozímu roku a má potenciál k dalšímu zlepšování do budoucna.
Ve spolupráci Západočeské univerzity a Nadace sportující mládeže bude udělena také Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Ta je určena pro sportovce, který dokázal nejlépe skloubit sport a studium.

V rámci programu slavnostního odpoledne se dostane také na trenéry. Ocenění za dlouholetou práci s mládeží převezme trenér vzpírání Jaromír Jílek.