Videoprofil: Jana Reissová

Jana Reissová, mimořádně nadaná atletka, začala běhat ve svých jedenácti letech v Nýřanech, odkud se postupem času přesunula do Plzně, kde závodila za oddíl AK Škoda Plzeň.

Její hlavní disciplínou byl vždy běh přes překážky na 400 metrů. Roku 2013 na Velké ceně Chebu s časem 41,99 sekund na trati 300 metrů s překážkami zaběhla nový český dorostenecký rekord, který dodnes nebyl překonán.

Atletice během svého studia na střední škole hodně obětovala a její píle se vyplatila. Na mistrovství světa do 17 let skončila na celkovém čtvrtém místě a na mistrovství světa do 19 let se umístila na místě devátém. Během své atletické kariéry vyhrála i nespočet republikových medailí. Měla po celou dobu podporu své rodiny i přátel, a to jí motivovalo a posouvalo dopředu.

„V atletice byla velmi poctivá, precizní. I já jako trenér jsem měl radost s ní spolupracovat,“ vzpomíná Michal Černý na roky, kdy s mladou překážkářkou trénoval.

Jana jako dosud jediná dokázala získat ocenění pro Sportovce Plzně i Cenu rektora ZČU za skloubení sportu a studia. Více se o Janě dozvíte ve videu v článku.