Výhra v anketě pro mě byla velkým překvapením, přiznala Eliška Pechmannová

Letos jí bude teprve 14 let, ale sportovních úspěchů už má za sebou Plzeňanka Eliška Pechmannová hodně. Členka Aerobic klubu Lady Plzeň je velkým talentem ve sportovním aerobiku.

eliska-pechmannova--sportovec-plzne-2016

V roce 2016 vybojovala na mistrovství světa ve Vídni i na evropském šampionátu v Karlových Varech bronzovou medaili v kategorii koedukovaný pár (kadeti 11 – 13 let) společně s Vojtěchem Vrabcem. Má za sebou i start na mistrovství světa 2015 na Martiniku, kde byla členkou stříbrného týmu v kategorii Aerobik groupe performance.

Loňský rok zároveň Elišce Pechmannové přinesl triumf v anketě Nadace sportující mládeže Sportovec Plzně 2016, kde zvítězila v kategorii staršího žactva. „Bylo to pro mě velké překvapení, vůbec jsem to nečekala,“ svěřila se Eliška, mezi jejíž koníčky patří také gymnastika, snowboard a překvapivě také rybaření!

Plzeň je především město fotbalu, hokeje či házené. Těší vás o to víc, že jste se v anketě prosadila za sportovní aerobik?

Samozřejmě. Aerobik se tady moc nedělá, i proto jsem byla překvapená. V Plzni fungují tuším tři kluby, ale sportovní aerobik se dělá jen ve dvou.

Byl pro vás loňský rok zatím ve sportu životní?

Určitě. Ale vždycky to může být ještě lepší, chci se dál zlepšovat.

Co vás čeká v roce 2017?

Především týmová sestava, pak i jednotlivci. V nich se zkusím nominovat na mistrovství světa a Evropy, které se konají v Karlových Varech a v Holandsku. To by bylo splnění velkého snu.

Je složitější cvičení v týmech či jednotlivcích?

V týmech je těžších udělat synchron, abychom cvičili všichni pokud možno úplně stejně. Ale zase při závodech vnímáte hlasitější podporu, je to atraktivnější a cvičí se lépe. Navíc trénuji s holkama, které mám moc ráda. Žádná ponorková nemoc u nás určitě nehrozí.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Hlavně chci být zdravá, abych na sobě mohla dál pracovat. A mimo sport si jako každý přeji mít okolo sebe spoustu kamarádů a rodinu, která mi fandí a podporuje mě. Tak, jako doposud.

Autor: Ervín Schulz, Jan Markup