Výprava AK Škoda Plzeň veze 8 medailí z HMČR juniorů

Na základě výjimky Ministerstva zdravotnictví ČR a za velmi přísných pravidel proběhl v Ostravě republikový šampionát v atletice juniorských kategorií. Bohatou sbírku osmi medailí, která čítá tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové, korunovali závodníci AK Škoda Plzeň dvěma krajskými rekordy.

Plzeňský klub se tak stejně jako v halových i venkovních sezónách 2019 a 2020 zařadil mezi trojlístek nejúspěšnějších sběratelů medailí v zemi, což se žádnému jinému týmu v tomto období nepodařilo.

Emma Zvěřinová. Foto: Adolf Horsinka / AK Škoda Plzeň

O medailové zápisy se pilně staraly i sportovci, jejichž jména nechybí v nominaci na Sportovce Plzně loňského roku. Žně cenných kovů nastaly po finálových bězích na trati 60 m překážek. Nejprve jako první proťala cílovou pásku dorostenka Emma Zvěřinová ve vylepšeném osobním rekordu 8.59 s. Poté v juniorském závodě zvítězila Barbara Píchalová, a to v novém krajském rekordu 8.60 s. Bronz vybojovala Viktorie Sýkorová. Vše skvěle završil Tomáš Koza, který novým krajským rekordem 8.09 s získal stříbro a vymazal rekord týmového kolegy Marka Páníka.

Barbara Píchalová. Foto: Adolf Horsinka / AK Škoda Plzeň

Mistrovský titul na distanci 60 m vybojoval časem 7.10 s Jakub Peterka, který k nejvyššímu stupni vítězů přidal ještě bronzovou medaili z dálkařského sektoru. Výborných výsledků se stříbrnými konci dosáhli také Kateřina Matoušková díky novému osobnímu rekordu 56.58 s na trati 400 m a Philippe Carpentier, který se ve finále na 3 000 m blýskl novým maximem 8:41.39 s.

Jakub Peterka. Foto: Adolf Horsinka / AK Škoda Plzeň

Těsně pod stupni vítězů skončili Kateřina Burianová ve skoku dalekém, Markéta Davídková ve výškařském sektoru, trojskokan Matouš Pospíšil a Tomáš Procházka, který si ve vrhu koulí vylepšil osobní rekord na 14.57 m.

„Jasnější důkaz silné a všestranné mládeže než dlouhodobé vynikající výsledky a početné sbírky cenných kovů neexistuje a my jsme tak právem na naše závodníky a celý klub pyšní. V této nelehké době jde o jednu z mála pozitivních zpráv, která dokáže potěšit,“ radoval se z úspěchu sekretář a trenér oddílu Michal Černý.

Tomáš Procházka. Foto: Adolf Horsinka / AK Škoda Plzeň