Výstava představí nominaci nejlepších sportovců Plzně

Výstava Sport

V mázhauzu plzeňské radnice proběhne od 10. do 31. 3. 2017 tradiční výstava, na které se představí profily všech jednotlivců i družstev nominovaných na nejlepší sportovce města Plzně 2016 v kategoriích žactva a dorostu.

Vyhlášení nejlepších sportovců bude výstava doprovázet již popatnácté. Všichni návštěvníci mázhauzu budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s plzeňskými sportovními nadějemi, které Plzeň v loňském roce úspěšně reprezentovaly na soutěžích v tuzemsku i zahraničí.

V řadě případů se přitom může jednat o budoucí sportovní hvězdy první velikosti. Během dvaceti let, kdy je anketa Sportovec Plzně v kategoriích žactva a dorostu vyhlašována, v ní byli oceněni sportovci, kteří se mohou pyšnit medailemi z olympijských her, MS, ME i dalších významných soutěží. Za všechny jmenujme sportovní střelkyně Kateřinu Emmons a Adélu Sýkorovou, tenistky Barboru Strýcovou a Andreu Hlaváčkovou, házenkáře Filipa Jíchu, lyžaře Aleše Razýma, moderní pětibojaře Michala Michalíka a Barboru Kodedovou nebo cyklisty Romana Kreuzigera a Františka Raboně.

Výstava Sport