Vzpěračské mládí z Plzně promluvilo do výsledků republikového šampionátu

Vzpěračský oddíl TJ Start Plzeň vyslal na Mistrovství republiky mužů, žen a juniorek do 23 let, které se konalo u uplynulém víkendu v Praze, pětici závodníků a závodnic.

Hned první den se v kategorii mužů představili Petr Stránský a Matěj Jakubíček. Oba borci nechyběli v nominacích nejlepších sportovců Plzně loňského roku v kategorii dorostu.

Petr Stránský (váhová kategorie do 69 kg), který se před nedávnem představil na ME juniorů v Albánii, ziskem titulu zkompletoval svoji letošní sbírku nejcennějších kovů. Přemožitele nenašel v kategoriích do 20 a 23 let, ale ani mužích. A jak vypadal vítězný zápis plzeňského závodníka? Stotřináct kg v trhu a stotřicet kg v nadhozu, kde druhý a třetí pokus vynechal. Dvojboj 243 kg.

petr-stransky-mcr-2017

Foto: TJ Start Plzeň

V kategorii do 85 kg startoval Matěj Jakubíček. A dal o sobě výrazně vědět. Výtečnými výkony 120 kg a 150 kg (dvojboj 270 kg) výrazně navýšil svoje dosavadní osobní maxima a v 18 letech si na konto připsal zisk bronzu v kategorii mužů.

matej-jakubicek-mcr-2017

Foto: TJ Start Plzeň

Těsně pod stupni vítězů zůstala v kategorii do 58 kg Nela Zachardová, další závodnice, jejíž jméno bylo součástí loňské nominace nejlepších sportovců Plzně. Desáté místo v této kategorii obsadila další Plzeňanka Martina Boulová ze Slavoje 1899 Plzeň. Její oddílový kolega  Kaloyan Krastev byl stříbrný mezi muži do 62 kg. Ale zpět k Nele Zachardové, která po letošním zisku titulu v kategorii do 20 let přidala mistrovský titul i v kategorii juniorek do 23 let.

nela-zachardova-mcr-2017

Foto: TJ Start Plzeň

O zbývající medaile se postarala Eva Starcková, která byla první v kategorii žen do 48 kg a Lucie Gregorová, která brala stříbro mezi ženami do 63 kg.

Celkově vzpěrači z Plzně nasbírali z pěti startů pět medailí: tři zlaté, jednu stříbrnou a jeden bronz. Na třetí příčce navíc klub skončil i v hodnocení týmů.