Závodnice plzeňského klubu vezou z MČR ve sportovním aerobiku a fitness bronz

Přes 600 závodníků v pěti věkových kategoriích se o právě uplynulém víkendu zúčastnilo Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness, které se konalo v Kladně.

V kategorii youth se na start v kategorii dua poprvé na MČR v porovnání se závodníky I. VT postavily Adéla Musilová a Denisa Čermáková, které si odváží 7. místo. Závodnicím chybělo trochu sportovního štěstí, o jednu známku jim unikla účast ve finále.

V kategorii youth ženy měl AE klub LADY Plzeň zastoupení hned dvakrát. Velké překvapení bylo krásné umístění Michaely Kajklové, která využila možnosti na základě výsledků II. VT účastnit se poprvé MČR, obsadila 18.místo. Janka Sýkorová si z Kladna odváží 22.místo.

Junior aerobik grande fitness tým LARA CROFT ve složení Denisa Čermáková, Barbora Hajžmanová, Michaela Kajklová, Sofie Lohrová, Adéla Musilová, Janka Sýkorová postoupil do finále ze 4. místa. Velká radost zavládla při vyhlašování výsledků. Děvčata do Plzně odváží 3. místo a mohou se pyšnit titulem druhých vicemistryň České republiky. Tým je zároveň nominován na nadcházející Mistrovství světa, které se bude konat v Belgii 26.-28. 10. 2023.

„Příprava naší závodnice Elišky Fajfrlíkové v královské disciplíně ženy adult se před MČR zkomplikovala. Týden před MČR, po úspěšných plzeňských závodech, které pořádal náš klub a kde Eliška vybojovala bronzovou medaili, onemocněla. A tak vyvstala otázka, zda se šampionátu zúčastnit. Nakonec se Eliška rozhodla pro účast. Postup do finále si zajistila 5.místem v základním kole, a to i ve finále obhájila. Jsme pyšní na bojovnost naší závodnice a dnes už i trenérky. Eliška je nejen trenérkou, ale i spolu se svou sestrou Terezou, choreografkou úspěšného fitnessu Lara Croft a také další naší závodnicí, která se nominovala na Mistrovství světa, přejeme ji mnoho úspěchů,“ uvedla Eva Fajfrlíková z AE klub LADY Plzeň.