Závodníci KOS Slavia Plzeň vezou medaile z ME v MTBO

V německém Rabenbergu se od 3. do  6. října konalo ME juniorů a dorostu v orientačních závodech na horských kolech (MTBO). Závodníci to neměli vůbec lehké – počasí jim nepřálo a museli se vyrovnávat s hustým deštěm i  silným větrem.

Foto: archiv závodníků.

Plzeňský KOS Slavia Plzeň do reprezentace dodal hned kvarteto závodníků: Jana Haška, Ondřeje Hasmana, Sašu Svobodovu a Ondřeje Kováře.

Titul mistra Evropy si ve čtvrtek v M20 na 13,8 km dlouhé trati vybojoval Jan Hašek časem 44 minut. Čtvrtý dojel Ondřej Hasman se ztrátou minuty a 43 sekund. Ondřej Kovář dojel mezi dorostenci čtrnáctý. Alexandra Svobodová uzavírala mezi juniorkami první desítku.

Další titul mistra Evropy přidal Honza Hašek v pátek na LONGu, který dokončil v čase 1 hodina, 33 minut a 53 sekund. Na třetí příčce skončil Ondřej Hasman (1 hodina, 34 minut a 7 sekund), který tak bral bronz. Ondřej Kovář dojel ve své kategorii šestý, Saša Svobodová třináctá.
 
V sobotu byly na programu štafety, ve kterých Ondřej Hasman a Jan Hašek spolu s Richardem Wohankou vybojovali stříbro. První místo jim sebrali Dánové, kteří byli lepší o 3 minuty a 1 sekundu. Na paty našim borcům dýchali Francouzi, kteří byli horší o pouhých 16 sekund. Stříbro si na krk mohla pověsit také Saša Svobodová (v družstvu s Adélou Zrníkovou a Vilmou Královou). Druzí dojeli i dorostenci v sestavě Ondřej Kovář, Tomáš Zrník, Matěj Tuma.

V nedělním sprintu M20 Jan Hašek obsadil 2. místo s časem 18 minut a 42 sekund. Ondřej Hasman skončil v tomto závodu na 14. místě s časem 20 minut a 53 sekund. Saša Svobodová zopakovala třinácté místo LONGu, Ondřej Kovář skončil pětadvacátý.

Foto: archiv závodníků.