Závodníci Sport Clubu Plzeň vezou medaile z MČR v běhu na kolečkových lyžích

O víkendu se v Liberci konalo Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích. Plzeňský SPORT CLUB PLZEŇ zde reprezentovalo celkem 14 běžkařů a běžkařek napříč všemi věkovými kategoriemi.

Martin Kočandrle při MČR v běhu na kolečkových lyžích. Foto: archiv Martina Kočandrleho

Již v pátek 27. 9. odpoledne odstartovali plzeňští dorostenci sprint volnou technikou na trati dlouhé 1,3 km. Z kvalifikačních běhů postupuje deset nejlepších závodníků do dvou pětičlenných finále A a B.

Ondřej Zuna a Martin Kočandrle z Plzně se oba dostali do finálových rozjížděk ve své kategorii dorostenci starší. Ondra v kvalifikaci do cíle dojel na prvním místě, v následujícím finále sprintu A se utkal s ostatními závodníky a skončil na celkovém druhém místě. Martin se ze sedmého místa v kvalifikaci probojoval do finále B a dojel si pro celkové páté místo. „Sprint není moje oblíbená disciplína, ale s výsledkem jsem spokojen,“ zhodnotil svoje vystoupení Martin Kočandrle.
 
Ondřejův bratr Štěpán Zuna ve své kategorii dorostenci mladší dojel v kvalifikaci na třetím místě, finále závodu vyhrál a stal se tak mistrem České republiky pro rok 2019 ve sprintu volnou technikou.

V sobotu 28. 9. dopoledne se závodilo volnou technikou intervalově na trati 10 km. Trať měla tři cca 3,3 km dlouhé okruhy. V kategorii dorostenci starší opět závodili Martin Kočandrle i Ondřej Zuna. Martin dojel na celkovém druhém místě a Ondřej na šestém.

„Závod jsem chtěl napálit hned od začátku, to mi ale vystačilo jen na jedno kolo. Následující kolo jsem zpomalil a čas na okruh mi vystoupal o pár desítek sekund. Od konce druhého kola jsem dostal zahlášeno, že na 2. až 4. pozici jsme namačkáni v pár sekundách. Třetí kolo jsem se tedy hecnul a dojel na 2. místě. Jelo se mi hůře, necítil jsem se ve své kůži. Ale výsledku si 100% cením,“ popsal sobotní závod Martin Kočandrle.

Štěpán ve své kategorii během intervalového závodu na trati 7 km do cíle dorazil na třetím místě.

V neděli proběhl ještě výjezd na vrchol Ještědu klasickou technikou. Toho se ale na základě rozhodnutí trenéra plzeňští borci již nezúčastnili.

SPORT CLUB PLZEŇ ukořistil na Mistrovství České republiky dohromady 14 medailí (6 zlatých, 5 stříbrných a 3 bronzové) a stal se nejúspěšnějším lyžařským klubem v republice.