Adéla Hasmanová (aerobik): úspěch závodnic závisí i na tom, jak mají poskládanou sestavu

Adéla Hasmanová je jednou z trenérek oceněných v anketě Trenér roku mládeže, která je součástí vyhlášení Sportovce Plzně v kategoriích žactva a dorostu.

Adéla Hasmanová se svými svěřenkyněmi. Foto: Pohybové studio J&A Plzeň

Adéla působí jako trenérka sportovního a gymnastického aerobiku v Pohybovém studiu J&A Plzeň. S dětmi pracuje již řadu let. V roce 2009 sestavila své první dětské soutěžní týmy, připravila choreografii, sestřihala hudbu, navrhla kostýmy a vydala se na první závody.

Každým rokem se výkony jejích svěřenkyň zlepšovaly. K soutěžním týmům přidala ještě trénování mini týmů, dvojic a jednotlivkyň v kategorii sportovního aerobiku. V současnosti trénuje téměř stovku dětí.

Na aerobiku se jí líbí, že v sobě snoubí sportovní „drajv“ i uměleckou stránku. „Úspěch závodnic nezáleží jen na nich samotných, ale i na tom, jak chytře mají poskládanou sestavu,“ říká Adéla Hasmanová, která choreografie připravuje na míru jednotlivých závodnic tak, aby jim co nejlépe „sedly“.

A výsledky její práce v roce 2018? Sestavila celkem 17 choreografií, sestříhala hudbu, navrhla kostýmy a to nejdůležitější, všechny pilně trénovala. Čtrnáct jejích sestav se nominovalo na MČR, na stupních vítězů skončilo devět.

A jestli vás aerobic láka, má pro vás Adéla Hasmanová jednoduchou radu: „Přijďte se podívat na trénink a nejlépe si rovnou vše vyzkoušet na vlastní kůži. Stačí si vzít si boty a oblečení na cvičení.“

Adéla Hasmanová při oceňování Trenéra roku mládeže 2018. Na snímku s Pavlem Zemanem, členem správní rady Nadace sportující mládeže. Foto: NSM