Aerobik klub LADY Plzeň přispěl k plzeňské medailové sbírce z MČR v aerobiku a fitness

Při Mistrovství České republiky FISAF AEROBIC and FITNESS v pražské Areně Sparta Podvinný mlýn nemohl chybět ani plzeňský Aerobik klub LADY, který měl zastoupení ve třech kategoriích: jednotlivcích ženy 11-13 let a 14-16 let a v kategorii Aerobic team show (ATS).

DSC05323

Foto: AE Klub Lady Plzeň

Viktorie Hejlová startovala tuto sezónu poprvé v I. výkonnostní třídě v kategorii 11-13 let a vyvrcholení sezóny v podobě Mistrovství České republiky se jí opravdu vydařilo. Postoupila do semifinále a obsadila krásné desáté místo. V České republice v této kategorii závodí 102 děvčat, 10. místo na MČR je tak velký úspěch.

V Praze se představila i držitelka titulu Sportovec Plzně 2016 v kategorii staršího žactva Eliška Pechmannová. Šestým místem v kategorii 14-16 let mile překvapila sebe, ale i trenérky Terezu a Evu Fajfrlíkovy. Probojovala se přes základní kolo, semifinále až do finále mezi nejlepší šestici závodnic České republiky.

DSC05172

Foto: AE Klub Lady Plzeň

Aerobic team show patří mezi divácky velice atraktivní kategorii. Pohybové skladby team show mají motiv a ten je zpracován v příběh. Dramatická a divadelní složka včetně kostýmů, hudby, náčiní odpovídají tématu choreografie a tím vším je tato kategorie zajímavá pro oko diváka.

Námět skladby dívek z Aerobik klubu LADY Plzeň v kategorii 11 -13 let napovídá sám název „Dana a Emil olympijská láska“. Děvčata si doběhla přes semifinále do finále pro titul vicemistrů České republiky a do Plzně odváží krásné 2. místo.

„Ve finálovém kole se objevila nervozita a drobné chybičky. Škoda, neboť dívky na soutěžích FISAF.cz (Český svaz aerobiku) našly přemožitele poprvé. I tak máme velkou radost, konkurence byla opravdu velká. První místo patří našim přemožitelům z Pohybového studia J&A Plzeň, takže se v Plzni můžeme pyšnit dvěma tituly,“ prozradily trenérky Eva a Tereza Fajfrlíkovy.

IMG_6002

Foto: AE Klub Lady Plzeň