Sportovci Plzně v žactvu a dorostu jsou Eliška Pechmannová a Filip Nepejchal

Plzeň zná nejlepší sportovce roku 2016 v kategoriích žactva a dorostu. V obřadní síni plzeňské radnice se jimi stali Eliška Pechmannová (sportovní aerobik) a Filip Nepejchal (sportovní střelba). Jubilejní 20. ročník prestižní ankety připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora Martina Zrzaveckého.

sportovec-plzne-16

Foto: Eliška Pechmannová (sportovní aerobik) a Filip Nepejchal (sportovní střelba).

Kategorii mladšího žactva, vyhlašovanou bez pořadí, stejně jako v předcházejícím roce ovládli chlapci. Mezi nejlepší se dostal lukostřelec Daniel Bouřil, basketbalista Filip Karlíček a dvojice plavců Tomáš Chocholatý a Matěj Sladký (na foto zleva: Daniel Bouřil, Tomáš Chocholatý, Filip Karlíček, Matěj Sladký).

Mladsi-zactvo-jednotlivci-Sportovec-Plzne-2016

Titulem Sportovec Plzně 2016 v kategorii staršího žactva se může pyšnit Eliška Pechmannová z Aerobik klubu LADY Plzeň. Ta v loňském roce získala bronzovou medaili na MS ve Vídni a také na mistrovství Evropy v Karlových Varech.

Dalšími oceněnými v kategorii staršího žactva byli Filip Jireš (zápas), Matěj Marek (triatlon), Barbara Píchalová (atletika), Denisa Řáhová (rychlostní kanoistika) a obhájkyně loňského vítězství plavkyně Tereza Polcarová (ocenění sportovci na foto zleva Filip Jireš, Matěj Marek, Eliška Pechmannová, Tereza Polcarová, Ivana Tomíčková zastupující Denisu Řáhovou a Barbara Píchalová).

Starsi-zactvo-jednotlivci-Sportovec-Plzne-2016

Kategorii dorostu kraluje sportovní střelec Filip Nepejchal ze Sportovně střeleckého klubu policie Rapid Plzeň. Sedmnáctiletý střelec v loňském roce prožil snovou sezonu. Stal se juniorským mistrem Evropy, zvítězil v závodu Světového poháru a vše vyšperkoval účastí na OH v Riu.

O tom, že byl rok 2016 pro plzeňské sportovní naděje mimořádně úspěšný, svědčí výsledky dalších oceněných. Mezi nimi nechybí medaile z MS, ME i dalších významných soutěží. Kromě Filipa Nepejchala byli v kategorii dorostu oceněni také Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik), Jan Hašek (MTBO, LOB, běžecké lyžování), Marie Horáčková (lukostřelba), Tereza Jonášová (atletika), David Kvasnička (lední hokej), Jan Louda (badminton) a Kateřina Skypalová (atletika). Na foto zleva ocenění sportovci Jakub Dobrý (držitel Ceny rektora ZČU v Plzni), Eliška Fajfrlíková, Marie Horáčková, Jan Hašek, Filip Nepejchal, David Kvasnička, Tereza Jonášová, Jiří Louda zastupující svého bratra Honzu a Kateřina Skypalová.

Dorost-jednotlivci-Sportovec-Plzne-2016

Za skloubení sportovních a studijních výsledků byla již počtvrté udělena Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Z rukou Miroslava Holečka ji převzal jachtař Jakub Dobrý, student Gymnázia Plzeň na Mikulášském náměstí.

jakub-dobry-cena-rektora-zcu-2016

Poděkování za práci s mládeží se dostalo trenérům Karlu Trachtovi (lední hokej) a Janu Stronerovi (jezdecký sport), kteří v letošním roce slaví sedmdesátiny. Další oceněnou trenérkou je Jaroslava Šmrhová (házená).

Treneri-Sportovec-Plzne-2016

Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní soutěže pro mládež, byl premiérově vyhlášen 5. ročník Mezinárodního vánočního basketbalového turnaje v Plzni, jehož pořadatelem je BK Lokomotiva Plzeň.

Top-jsp-2016

Prostřednictvím internetových stránek www.sportovecplzne.cz, na kterých se představují profily všech nominovaných jednotlivců i družstev, je možné sportovcům zasílat přání, vzkazy nebo gratulace.

Zároveň až do 30. března probíhá v mázhauzu plzeňské radnice výstava, na které jsou spolu s vizitkami nominovaných k vidění také poháry a medaile, které v loňském roce vybojovali.

V kategoriích družstev byly oceněny následující kolektivy:

Žactvo:

TJ Plzeň – Litice, starší žáci (Pozemní hokej)
DHC Plzeň, mladší žákyně (Házená)
PSC v Plzni, starší žačky (Moderní pětiboj)
SSK Talent-90 při Bolevecké ZŠ Plzeň, starší žáci (Házená)

Zactvo-druzstva-Sportovec-Plzne-2016

Dorost:

TJ Lokomotiva Plzeň, posádka Tereza a Jakub Dobrých (Jachting)
TJ Plzeň – Litice, družstvo dorostenců (Pozemní hokej)
1. LK Plzeň 1935, družstvo kadetů (Lukostřelba)
DHC Plzeň, mladší dorostenky (Házená)
VK Slavia VŠ Plzeň – Volejbal Plzeň, kadetky (Volejbal)

Dorost-druzstva-Sportovec-Plzne-2016

Na foto zleva mladší dorostenky DHC Plzeň, kadetky VK Slavia VŠ Plzeň – Volejbal Plzeň, posádka TJ Lokomotivy Plzeň Tereza a Jakub Dobrých, družstvo dorostenců TJ Plzeň-Litice, družstvo kadetů 1. LK Plzeň.