Sportovec Plzně 2016 – profily nominovaných

Rok 2016 byl významnými sportovními akcemi doslova nabitý. Vrcholem byly Olympijské hry v Rio de Janeiru. Víte, jak vrcholná světová událost souvisí s Vyhlášením nejlepších sportovců města Plzně v kategoriích žactva a dorostu? Možná více, než byste si mysleli…

Nejen že na Plzeň dýchl horký jihoamerický vzduch, rytmy salsy a nefalšovaná atmosféra her v plzeňském Olympijském parku, který v srpnu vyrostl v areálu za Plazou. Na olympiádě v Riu se představilo hned několik sportovců, kteří v minulosti anketu o Sportovce Plzně vyhráli nebo patřili k oceněným. Barbora Strýcová, vítězka v kategorii staršího žactva z let 1999 a 2000, dokonce z Ria přivezla medaili. Čtrnáct českých sportovců nominovaných do Ria pak Nadace sportující mládeže v minulosti podporovala.

To ale není jediné pojítko mezi olympijskými hrami a letošním Sportovcem Plzně. V kategorii dorostu najdete v nominaci sportovce, který se her v Riu aktivně účastnil. A to je pouze jeden malý dílek z pestré mozaiky fantastických výsledků, kterých plzeňské sportovní naděje v roce 2016 dosáhly. Další sestávají ze startů na mistrovstvích světa a Evropy, mnohdy přetavených v cenné kovy, podobně jako v bohaté sbírce titulů a medailových umístění z domácích šampionátů a dalších závodů.

A výčet i tak není úplný. Skvělých výsledků dosáhla i řada dalších, byť ne všechna jména se v nominacích mohla objevit.

Jednotlivci

Jednotlivci jsou uváděni v abecedním pořadí bez ohledu na věkové kategorie.

A

B

D

F

G

H

CH

J

K

L

M

N

P

R

S

Š

V

Z

Družstva

Trenéři

Jaroslava Šmrhová
Jan Stroner
Karel Trachta