Atletický večírek pokračuje: výprava Škody veze z MČR nejpočetnější sbírku medailí mezi juniory

Atletická hala v pražské Stromovce byla o víkendu svědkem nadmíru úspěšného vystoupení plzeňských juniorů a juniorek. Výprava Škody Plzeň posbírala celkem osm juniorských a jednu dorosteneckou medaili.

Tereza-Schejbalova-2019-001

Ve skoku o tyči kralovala Tereza Schejbalová. Foto: AK Škoda Plzeň

Z Mistrovství České republiky juniorů a dorostu veze zlato Tereza Schejbalová (skok o tyči), když jako jediná dokázala překonat laťku ve výšce čtyř metrů. Zlato vybojoval na půlkařské trati také Plzeňan Jakub Karlach startující za AC Domažlice.

Stříbrné medaile se třpytí na krku dvojici Filip Ličman a Slavomír Jaššo. Filip Ličman zvládl 400m za 47,64 s., což byl třetí nejrychlejší čas historie, přesto se musel spokojit „jen“ s druhým místem. Slavomír Jaššo ve výšce předvedl 204 cm a bere rovněž stříbro.

Filip-Licman-Slavomir-Jasso

Stříbrní Filip Ličman a Slavomír Jaššo. Foto: AK Škoda Plzeň

Hned dva cenné kovy vybojovala Linda Hettlerová. Nejprve si dosprintovala pro bronz na 60m, aby následně přidala stříbro z dvou set metrové trati. Na zlato tentokrát nestačil ani třetí nejrychlejší čas historie. Pro bronz si na trati 800m doběhla půlkařka Anna Suráková (podívejte se také na videoprofil Aničky Surákové z cyklu Sportovní naděje Plzně). V koulařském sektoru předvedl Michal Forejt výkon 17,16 m, a i jemu patří bronzová medaile.

Anna-Surakova-2019-001

Anna Suráková s bronzem z halového MČR. Foto: AK Škoda Plzeň

Michal-Forejt-2019-001

Bronz přidal v koulařském sektoru i Michal Forejt. Foto: AK Škoda Plzeň

I přes zdravotní indispozici dokázala další medailový úspěch přidat také dorostenka Barbara Píchalová. Na trati 60 m př. získala bronz.

Barbara-Pichalova-2019-001

I přes zdravotní indispozici nejela domů s prázdnou ani Barbara Píchalová. Foto: AK Škoda Plzeň

O zlatou tečku celého šampionátu se postaraly štafety juniorek a juniorů. Oba týmy plzeňské Škody předvedly shodně druhé nejrychlejší časy historie ČR a po zásluze triumfovaly. Juniorky nastoupily ve složení Linda Hettlerová, Kateřina Burianová, Barbara Píchalová a Linda Suchá. Juniorská štafeta pak ve složení Filip Ličman, Jakub Rež, Marek Páník a Jan Procházka.

stafety-ak-skoda-plzen-mcr-2019-001

Vítězné štafety juniorů a juniorek AK Škoda Plzeň. Foto: AK Škoda Plzeň

stafety-ak-skoda-plzen-mcr-2019-002

Vítězné štafety juniorů a juniorek AK Škoda Plzeň. Foto: AK Škoda Plzeň