Atletika: Akademici otevřeli halovou sezonu

V přetlakové hale na pražském Strahově proběhlo Akademické mistrovství České republiky v halové atletice. Nechyběli zde ani reprezentanti Západočeské univerzity v Plzni.

Skvěle do sezóny vstoupil Martin Hes (AK Škoda Plzeň), který získal titul na 400m a dal tak vzpomenout na svoji skvělou mládežnickou kariéru. Ta ho ostatně v minulosti vynesla až mezi nejlepší sportovce města Plzně 2012.

Další zlatý úspěch předvedla štafeta žen na 4x200m, která suverénně vyhrála. Opírala se nejen o výkony dvou českých reprezentantek Petržilkové a Jonášové, ale i o sprinterské umění Denisy Benešové a Kristýny Přástkové. Tereza Jonášová se dostala do exkluzivní společnosti nejlepších plzeňských sportovců v kategorii dorostu za rok 2016 a její jméno nechybí v nominacích ani za předcházející rok.

Benesova-Petržilkova-Prastkova-Jonasova

Stříbro si vybojovala na 60m př. další závodnice AK Škoda Plzeň Anna Zekuciová. Ve stejném duchu si vedla i Tereza Petržilková, která si doběhla pro stříbro na trati 400m. A aby byla medailová sbírka kompletní, tak bronzovou radost měla v cíli Tereza Hrochová na trati 1500m. Nechyběl ani medailový úspěch mužské štafety na 4x200m ve složení Maruštík, Krůta, Bohmann, Hes, která se mohla radovat taktéž z bronzové medaile.