Atletky přepisovaly krajské rekordy

Stříbro z halového mistrovství České republiky v pětiboji žen veze atletka AK Škoda Plzeň Denisa Majerová. Překonat ji dokázala jen Kateřina Dvořáková, dcera bývalého vynikajícího desetibojaře Tomáše Dvořáka.

denisa-majerova-2016-000

Denisa dosáhla na 3853 bodů, od vítězné Kateřiny Dvořákové ji dělilo 104 bodů. Návdavkem ke stříbrné medaili ještě Majerová přepsala 25 let starý krajský rekord.

Atletky soutěžily v běhu na 800 metrů, 60 metrů překážek, ve výšce, dálce a ve vrhu koulí. „Běh na 60 metrů překážek jsem čekala lepší, ale nic strašného to také nebylo. V osmistovce jsem měla halový osobní rekord 2:28 minuty a chtěla jsem doběhnout 2:26, ale nakonec to spadlo na 2:24,29 minuty, takže to mě mile překvapilo a nečekala jsem to. Ve výšce jsem vyrovnala osobní rekord 1,78 metru a čekám na překonání hranice 1,8 metru,“ uvedla pro Plzeňský deník talentovaná atletka.

Denisa tak navázala na úspěšné vystoupení na mezistátním utkání mužů a žen ve vícebojích, kde ve své premiéře mezi seniory dokončila halový víceboj jako druhá nejlepší Češka s výkonem 3792 bodů.

Krajský rekord na mistrovství republiky ve vícebojích překonala také Barbara Píchalová. Ta v pětiboji žákyň vylepšila svůj vlastní krajský rekord na 60 metrů překážek na 8,76 sekundy. I svým celkovým výkonem 3103 bodů, za který brala sedmé místo, nastavila novou hodnotu krajského rekordu.

Třiadvacet let starý rekord pokořila také Jonášová

Dlouhých 23 let držela atletka Eva Kasalová z Karlových Varů krajský halový rekord v běhu na 400 metrů. To již ale neplatí. Postarala se o to v pražské hale ve Stromovce na přeboru Prahy Tereza Jonášová. Závodnice AK Škoda Plzeň, stejně jako Denisa Majerová a Barbara Píchalová, nechybí v nominaci na Sportovce Plzně 2016.

tereza-jonasova-2016-000

Tereza časem 55,50 sekundy překonala krajský rekord (jehož hodnota dosud byla 55,78 vteřiny) jak mezi juniorkami, tak mezi ženami. „Je to super. Pocit je to skvělý. Chtěla jsem to překonat už minulý rok, ale to mi nevyšlo. Jsem ráda, že se mi to letos povedlo,“ svěřila se Tereza Jonášová se svými pocity pro Plzeňský deník. Již dříve Tereza překonala také dorostenecký halový rekord, který měla v držení Jana Reissová.

V Praze se dařilo i dalším plzeňským nadějím. Dorostenka Aneta Baštářová vyhrála trojskok. Tereza Schejbalová, další z nominovaných na Sportovce Plzně 2016, kralovala v tyčce.