Barbara Píchalová zářila doma i v Chorvatsku, Michal Forejt atakoval rekord

Plzeňské atletické Rising Stars v posledních dnech svými výkony znovu projasnily občas pochmurnější počasí panující na přelomu září a října v České republice. Přispěl k tomu i lesk zlatých kovů Barbary Píchalové nebo atak českého rekordu v hodu diskem v podání Michala Forejta.

Barbara Píchalová sbírala zlaté medaile jak na běžícím pásu

Barbara Píchalová (AK Škoda Plzeň) na MČR žactva potvrdila roli favoritky a stejně jako z letošních Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže v Brně veze dvě zlaté medaile. V tomto případě z tratí 100 a 200 m překážek. O pár dní později Barbara zamířila reprezentovat Českou republiku do chorvatského Varaždínu, kde se konalo Pětiutkání atletek a atletů do 15 let.

I zde Barbara nedokázala zkrotit svůj zlatý medailový apetit a triumfem na tratích 100 i 300 m překážek přispěla českému týmu maximálním bodovým přísunem. Před jejími výkony se musely sklonit soupeřky ze Slovenska, Chorvatska, Maďarska a Slovinska. I díky tomu skončily české naděje v Chorvatsku druhé za vítěznými Maďary.

pichalova-barbata-2017-0005

Barbara Píchalová

Michal Forejt atakoval český rekord v disku

Koncem září vyvrcholily také republikové šampionáty mládežnických týmů. Při finále MČR družstev dorostenců o sobě dali znovu výrazně vědět Forejt Twins. Michal Forejt (AK Škoda Plzeň) atakoval český dorostenecký rekord v disku, který nakonec odolal o pouhé kousíčky centimetrů. Michal poslal svůj disk do vzdálenosti 60,45 m, stávající hodnota českého rekordu má hodnotu 60,66 m. Michalův výkon je tak třetím nejdelším v historii ČR a momentálně i čtvrtý nejdelším v Evropě v této sezóně.

Za svým bratrem tak ve výsledkové listině tentokrát zůstal i Jakub Forejt, šestý nejlepší diskař planety z letošního MS do 17 let v keňském Nairobi. Bratrská dvojice soupeře trápila i v kouli. Michal skončil druhý o pouhých 7 cm za koulařským specialistou Jakubem Héžou, Jakub skončil třetí.

michal-forejt--2017-0005

Michal Forejt

Mládežnická družstva se prala o týmové úspěchy v Praze i Ostravě

Ve finále MČR skončilo družstvo dorostenců v Praze těsně pod stupni vítězů. V týmu nechyběla žádná opora a po loňské stříbrné medaili si plzeňská výprava určitě dělal zálusk na další cenný kov. Tým i přesto potvrdil svoje kvality dalším hodnotným umístěním v republikové konkurenci.

Jejich starší kamarádky se probojovaly do finálového klání, které hostila Ostrava. Bohužel zde ambiciózní tým juniorek, který slavil za poslední roky vždy medailový úspěch, zastihla velká marodka a na startu tak chyběla celá řada závodnic jako Kateřina Skypalová, Tereza Jonášová, Tereza Schejbalová, Sára Čelišová, Linda Suchá a další. Tým i přesto bojoval ze všech sil a z MČR si odváží si celkové šesté místo.

ak-skoda-plzen-2017-0005

Ve Vlašimi se představilo mladší žactvo

Ve Vlašimi se utkaly nejlepší výběry mladšího žactva z pěti krajů. Plzeňský kraj skončil na výborném druhém místě a atletický potěr z našeho regionu se prosadil i v rámci Čech. Největší plzeňský atletický klub reprezentovala jedenáctka vyvolených – Tomáš Koza, Michal Heidelmeier, Jakub Peterka, Vojtěch Zajíc, Kristýna Petrušová, Barbora Konečná, Viktorie Hanzlíková, Aneta Havlová, Markéta Davídková, Kateřina Moravcová a Lucie Weinfurterová. Všichni statečně bojovali a předváděli vynikající výkony.

Přesto je potřeba zmínit zvlášť zmínit jméno Markéty Davídkové, která si ve výšce připsala parádních 158 cm a zařadila se na první místo republikových tabulek za rok 2017.

marketa-davidkova-2017-0005

Markéta Davídková

pk-atletika-2017-0005