Diskaři AK Škoda Plzeň nepustili při MČR do 22 let soupeře na stupně vítězů

Celkem devět cenných kovů čítá medailová bilance plzeňských atletů z Mistrovství ČR v atletice do 22 let. V klubové mistrovství přeměnili disk mužů bratři Forejtové s Petrem Procházkou, kteří stejně jako na loňském šampionátu kompletně obsadili stupně vítězů. Zlato se stalo kořistí Michala Forejta, Jakub Forejt skončil stříbrný a Petr Procházka bral bronz.

Úspěšné trio plzeňských diskařů. Foto: AK Škoda Plzeň

Titul do Plzně putuje také z výšky mužů. Josef Adámek, který se představí na ME do 22 let, potvrdil roli favorita a výkonem 211 cm se stal mistrem ČR. Stříbro za 617cm brala dálkařka Linda Suchá, která již má pro změnu splněný limit na ME juniorů.

Druhá byla na republikovém šampionátu také Linda Hettlerová, která vybojovala stříbro na nejkratším stometrovém sprintu. Následně pak ale byla ještě součástí juniorské reprezentační štafety 4x100m, která překonala český rekord výkonem 45,25 sec.

Sice s bronzem na krku, ale zklamaným výrazem v obličeji se s šampionátem loučil Filip Ličman. V závodě na 400 m překážek sahal po zlatu, ale karambol v závěrečném finiši znamenal drama s konečným bronzovým výsledkem. Třetí místo vybojoval i Radek Juda v oštěpařském sektoru, a byla to pro něj první seniorská medaile.

O poslední medailový zápis pro AK Škoda Plzeň se postarala štafeta mužů na 4x100m ve složení Procházka-Urbánek-Hes-Rež, která skončila třetí.

Soutěž v hodu kladivem pak ovládla Kateřina Skypalová, držitelka titulu Sportovec Plzně 2017, nyní již hájící barvy USK Praha. Nejdelším pokusem poslala náčiní do vzdálenosti 63.70 m.