Famózní Forejtek dokazuje, že je titul Sportovce Plzně ve správných rukou

Tenista Jonáš Forejtek v březnu na plzeňské radnici převzal titul pro Sportovce Plzně 2018 v kategorii dorostu a od té doby skvělými výsledky dokazuje, že je titul ve správných rukou. V posledních dnech dokázal triumfovat v juniorce grandslamového US Open, o víkendu při své daviscupové premiéře dvěma body výrazně přispěl k vítězství ČR nad Bosnou.

Český tenis na vítěze grandslamové juniorky čekal osm let. Jonáš svoje vítězné tažení ukončil finálovou výhrou nad Američanem Emiliem Navou 6:7, 6:0 a 6:2. Z letošních grand slamů tak plzeňský tenista posbíral hned tři tituly – k singlovému triumfu z US Open má Jonáš ve sbírce ještě deblové tituly z Australian Open a Wimbledonu.

„Je to můj suverénně největší juniorský úspěch. Byla to navíc poslední šance, jsem hrozně rád, že jsem ji využil. Tím, že to byl singl, tak emoce byly oproti deblovým triumfům mnohem větší. Navíc když jsem těsně prohrál první set, pak jsem se ale zkoncentroval a další dva sety jsem zahrál výborně,“ svěřil se Jonáš Forejtek se svými pocity v rozhovoru pro Český rozhlas.

Jonáš Forejtek ve videu z cyklu Sportovní naděje Plzně

Ze Spojených států pak Jonáš Forejtek spěchal do Evropy, aby se připojil k českému Davis Cupovému týmu pro utkání s Bosnou. Při své premiéře v Davis Cupu byl nominovaný na obě dvouhry. V prvním utkání přehrál Mirzu Bašiče 7:5, 6:4 a zajistil tak Česku první bod.

Za nerozhodného stavu 2:2 pak osmnáctiletý junior v neděli nastoupil také do rozhodující dvouhry a i přes drobné zdravotní komplikace předvedl výkon, kterým naznačil svoje kvality i pro seniorský tenis. Tomislava Brkiče přehrál 6:1, 6:7 a 6:1 a zajistil tak rozhodující třetí bod pro české barvy.

„Byla to jedna z nejlepších premiér,“ hodnotil Forejtkovo představení kapitán Jaroslav Navrátil. „Jonáš si zaslouží absolutorium. Ustál to psychicky i fyzicky. Je příslibem do budoucna a velkým talentem,“ uvedl Navrátil pro Českou televizi.