Filip Nepejchal obhájil titul juniorského mistra Evropy

Filip Nepejchal, držitel titulu Sportovec Plzně 2016 v kategorii dorostu, znovu potvrdil svoje kvality. Na juniorském mistrovství Evropy v Baku si vystřílel titul ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran.

nepejchal-2016-web

Český střelec si nejprve podmanil kvalifikaci, ve které zároveň pomohl českému družstvu ke stříbrné medaili, následně si vystřílel titul s více než dvoubodovým náskokem na stříbrného Maďara Zalána Peklera. Třetí skončil Andrej Golovkov z Ruska.

Cesta za triumfem ve finále přitom nebyla snadná. Po střelbě v kleče byl Filip až šestý. Vše se ale otočilo při poslední pozici – střelbě ve stoje. V ní český olympionik začal stoupat pořadím až na samotný vrchol.

Filip, který před necelými třemi týdny oslavil osmnácté narozeniny, tak výsledkově pokračuje ve velkém stylu. K titulu Sportovce Plzně mu v loňském roce pomohl především start na Olympijských hrách, titul juniorského mistra Evropy a vítězství v závodě Světového poháru dospělých. Letos už má Filip na kontě stříbro z MS juniorů, na kterém ho zlato o připravil až rozstřel.