Forejtek s Lehečkou slaví wimbledonský titul v deblu

Plzeňský tenista Jonáš Forejtek spolu s Jiřím Lehečkou slaví juniorský titul z nejslavnějšího tenisového turnaje světa. Ve finále Wimbledonu přehráli kanadsko-americkou dvojici Liam Draxl, Govind Nanda 7:5, 6:4.

Jonáš Forejtek při vyhlášení Sportovce Plzně 2018. Foto: Nadace sportující mládeže

Pro Jonáše, který je úřadujícím držitelem titulu Sportovec Plzně v kategorii dorostu, je to již druhý grandslamový triumf v deblu v tomto roce. Spolu s Daliborem Svrčinou v lednu ovládl juniorskou čtyřhru také na Australian Open.

Forejtek s Lehečkou jsou prvním ryze českým párem, kterému se podařilo zvítězit v juniorském deblu v All England Clubu. Češi tak potvrdili papírové předpoklady, když byli do turnaje nasazení jako pár číslo jedna. Přes první dvě kola prošla česká dvojice bez ztráty setu.

Ve čtvrtfinále je potrápil šestý nasazený pár z Japonska Mitsui, Saitoh, přes které Forejtek s Lehečkou přešli po setech 5:7, 7:6, 7:5, když museli zvrátit nepříznivý vývoj utkání. V semifinále pak také na tři sety porazili americkou dvojici s českými kořeny Martin Damm, Toby Kodat 6:2, 3:6 a 6:3.

Finálovým triumfem si Jonáš spravil náladu po dvouhře, která mu ve Wimbledonu nevyšla podle představ, když vypadl hned v prvním kole. V nejbližší době se můžete těšit na video medailonek Jonáše Forejtka z cyklu Sportovní naděje Plzně.