Jakub a Tereza Dobrých ovládli anketu Jachtař roku 2017 mezi juniory

Společně závodí v juniorské třídě RS Feva. Mají za sebou veleúspěšnou sezonu, ve které na domácích vodách vyhráli, co mohli. Na mezinárodní scéně obhájili druhé místo na mistrovství Evropy, na mistrovství světa skončili celkově sedmí. Jakub a Tereza Dobrých. Nyní v kategorii juniorů ovládli anketu Jachtař roku 2017.

Slavnostním vyhlášením ankety udělali jachtaři symbolickou tečku za uplynulou sezonou. Mimořádně sladká tečka to byla pro plzeňskou sourozeneckou posádku. V kulturním centru Novodvorská v Praze převzal Jakub ocenění pro juniora roku, stejného titulu dosáhla Tereza mezi juniorkami.

Šanci na další ocenění mají členové plzeňské Lokomotivy v březnu. Jakub s Terezou byli vyhodnoceni mezi nejlepšími sportovci Plzně 2016 a jejich jména nechybí v nominaci prestižní ankety Sportovec Plzně pořádané Nadací sportující mládeže ani za rok 2017.

Za zmínku jistě stojí, že jachtařem roku i absolutním vítězem ankety se stal další člen Lokomotivy Plzeň Milan Hájek. Plzeňskou stopu v osobě Davida Křížka nese i druhé místo v kategorii Jachtařský tým. O výsledcích ankety rozhodovalo hlasování 354 aktivních členů Českého svazu jachtingu.

[su_button url=“http://www.sportovecplzne.cz/z-bolevaku-mezi-nejlepsi-jachtare-sveta/“ icon=“icon: anchor“]Tip: Přečtěte si velký rozhovor s Jakubem a Terezou z loňského prosince[/su_button]

 

Jachtař roku 2017 – kategorie junioři:     

1. Jakub Dobrý (410 bodů)
2. Jakub Halouzka (359 bodů)
3. Lukáš Wehrenberg (291 bodů)

Jachtař roku 2017 – kategorie juniorky:

1. Tereza Dobrá (339 bodů)
2. Klára Himmelová (304 bodů)
3. Sára Tkadlecová (293 bodů)