Jakub Forejt si na prestižním Evropském poháru ve vrzích zlepšil osobák

Slovenský Šamorín o víkendu hostil 19. Evropský pohár ve vrzích. Prestižního mítinku se účastnila evropská špička a do výsledků promluvilo i trio svěřenců plzeňské mládežnické Trenérky roku 2017 Lucie Plašilové. Skvěle se v úvodu sezony představil především Jakub Forejt.

forejt-twins

Forejt Twins. Foto: Denisa Kisialová, Jojka.cz

Jakub, byť věkem stále ještě junior, v závodě diskařů do 22 let ovládl béčkovou skupinu a zaznamenal nový osobní rekordu (54.72). V součtu obou skupin to znamenalo sedmé místo, kterým napodobil umístění svého bratra Michala z loňského roku. Jakub v chladném a deštivém závodě předvedl vyrovnanou sérii, kterou vygradoval závěrečným nejhodnotnějším pokusem.

Michal Forejt, který se na loňském Evropském poháru postaral o nejlepší český výsledek, letos startoval mezi muži. Jeho nejdelší hod měřil 50.85, což stačilo na desáté místo ve skupině B a dvaadvacáté místo celkově.  

Michal Forejt se bohužel na rozdíl od svého bratra v nepříznivých klimatických podmínkách nedokázal srovnat s technikou. Vzhledem k tomu, že Michal startoval v kategorii s muži, nebylo cílem konečné umístění, ale zahájit sezónu hodně kvalitním výkonem,“ hodnotil vystoupení druhého z Forejt Twins Michal Černý z AK Škoda Plzeň.

O dramatičnosti soutěže vypovídá i to, že po většinu soutěže vedoucího olympijského vítěze Christopha Hartinga závěrečným pokusem o dva centimetry překonal Philip Milanov z Belgie. Bronz mezi muži bral Martin Kupper z Estonska.

V Šamoríně se v kategorii do 22 let představila také kladivářka Kateřina Skypalová. Jediný měřený pokus (64.40) jí vynesl šesté místo.

Jakub Forejt, Michal Forejt i Kateřina Skypalová nechybí v nominacích na Sportovce Plzně 2018 v kategorii dorostu.