Již zítra budou odtajněna jména držitelů titulu Sportovec Plzně 2018 v kat. žactva a dorostu

Ve čtvrtek 21. března 2019 proběhne v obřadní síni plzeňské radnice vyhlášení prestižní ankety Sportovec Plzně 2018 v kategoriích žactva a dorostu. Akci pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy připravuje Nadace sportující mládeže.

V obřadní síni plzeňské radnice bude oceněno celkem jednadvacet jednotlivců a devět družstev v pěti hlavních kategoriích: družstva žactva a dorostu, jednotlivci v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. Titulem Sportovec Plzně 2018 se budou pyšnit nejlepší jednotlivci v kategoriích staršího žactva a dorostu.

Sportovcem Plzně za předcházející rok byl v žactvu plavec Tomáš Chocholatý, kategorii dorostu kralovala atletka Kateřina Skypalová. Oba vítězové nechybí v nominaci ani za rok 2018. 
 
Ve spolupráci Západočeské univerzity v Plzni a Nadace sportující mládeže bude již pošesté udělena Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Ta je určena pro sportovce, který dokázal nejlépe skloubit sport a studium.

V rámci programu slavnostního odpoledne se dostane také na trenéry. Ocenění za dlouholetou práci s mládeží převezme z rukou primátora města Plzně Martina Baxy a předsedy správní rady Nadace sportující mládeže Františka Berky fotbalový trenér Antonín Dvořák. Ten v letošním roce oslavil sedmdesáté narozeniny. 

 Ocenění v kategorii Trenér roku mládeže 2018 převezme Lucie Plašilová, která obhájila zisk tohoto titulu z předcházejícího roku.

Profily všech nominovaných sportovců a družstev jsou k vidění na internetových stránkách www.sportovecplzne.cz a také na výstavě, která v mázhauzu radnice potrvá až do 28. 3. 2019.