Jonáš Forejtek získal první deblový titul mezi dospělými

Po nedávném deblovém triumfu v juniorce Wimbledonu si plzeňský tenista Jonáš Forejtek připsal další úspěch ve čtyřhře. Na libereckém Svijany Open spolu s Michaelem Vrbenským slaví svůj první deblový titul mezi dospělými.

jonas-forejtek-0 (2)

Jonáš Forejtek (ilustrační foto). Foto: archiv Jonáše Forejtka.

Dvojice Forejtek-Vrbenský nebyla na turnaji nasazená, přesto dokráčela až do finále, kde čeští mladící přehráli turnajové dvojky Nikolu Čačiče (Srbsko) s Antoniem Šančičem (Chorvatsko) 6:4, 6:3.

S jakými pocity Jonáš z Liberce odjížděl a jak hodnotil finále? „Pocity určitě dobré. Je to můj první vyhraný turnaj ve čtyřhře a ještě je to challeneger, takže dobrý. Ve finále jsme předvedli hodně slušný výkon. První set jsme využili jedinou šanci, kterou jsme měli. Druhou sadu jsme dobře začali, vedli jsme 5:1, měli jsme mečboly. Pak jsme něco zkazili, ale měli jsme nahráno a znovu jsme je brejkli za stavu 5:3,“ uvedl Jonáš Forejtek v rozhovoru pro Tenisový svět.

Jonášovi podobně jako při Wimbledonu v Liberci nevyšel singl, ve kterém skončil již v prvním kole na raketě Carlose Tabernera (307.). S ním se Jonáš shodou okolností potkal před pár dny i na pražském challengeru Advantage Cars Prague Open, kde mu podlehl dvakrát 3:6.

Na Svijany Open byl už jejich vzájemný duel vyrovnanější. Osmnáctiletý Plzeňan startující na divokou kartu si tentokrát vynutil i třetí set a favorizovanému Španělovi podlehl po dvouhodinové bitvě 6:7(2), 6:2, 3:6.