Skypalová a štafeta na 4x400m dala vystoupení na MČR zlatý lesk

Kladivářka Kateřina Skypalová spolu s ženskou štafeta na 4x400m ve složení Veronika MeczlováAnna SurákováTereza Jonášová – Tereza Petržilková vezou z atletického MČR dospělých v Třinci zlaté medaile.

Kateřina Skypalová (MČR 2017)

Kateřina Skypalová

Titul mistryně Evropy do 17 let vynesl Kateřinu Skypalovou (AK Škoda Plzeň) do vybrané společnosti nejlepších plzeňských sportovců loňského roku v kategorii dorostu. Tentokrát Katka nenašla jedinou přemožitelku na domácím seniorském šampionátu. Hodem dlouhým 64,43 m předčila všechny soupeřky včetně hlavní favoritky celého závodu Kateřiny Šafránkové z TJ Sokola Kolín.

Skvělou zprávou je i triumf ženské štafety AK Škoda Plzeň na 4x400m. Hned tři členky štafety v posledních dvou letech nechyběly v nominacích nejlepších plzeňských sportovců v kategoriích žactva a dorostu, což může být příslibem úspěchů i v dalších letech. Výsledný čas 3:43,72s navíc znamená vylepšení 33 let starého krajského rekordu o více než 3 vteřiny.

Členka zlaté štafety Tereza Petržilková přidala na čtvrtce také individuální medaili, když nestačila jen na Barboru Malíkovou. Další cenný kov přidal sprinter Jiří Kubeš, který v běhu na 200m skočil třetí.

Štafeta AK Škoda Plzeň

Zlatá štafeta štafeta AK Škoda Plzeň na 4×400 m

Přechod a prosazení se ve vyšších věkových kategoriích, neřkuli mezi seniory, patří k nejtěžším úkolům všech sportovců. Za zmínku proto stojí i výkony dalších vyslanců plzeňské atletiky, byť se jim nedostalo medailového lesku.

Těsně pod stupni vítězů skončila Denisa Majerová. Od bronzu Denisu s výkonem 176cm dělil jen horší zápis. Na lepší než páté místo na 400m s překážkami pomýšlela Tereza Jonášová.

Hned za ní skončila Jana Reissová. Držitelka titulu Sportovec Plzně 2014 v kategorii dorostu se vrací mezi tuzemskou elitu po ročním pobytu v USA a především po zdravotních patáliích, které zbrzdily její skvěle nastartovanou kariéru. Jana sice předvedla své letošní maximum (60,20), limit na ME v Bydhošti (59,81) ale bohužel odolal.

Na pátém místě skončila oštěpařka Kateřina Klailová, které limit na ME zatím také uniká. Na patnáctistovce doběhla na devátém místě Klára Kováříková. Do TOP 10 se ve svých disciplínách dostala ještě Anna Suráková na 800m a Tereza Schejbalová v tyči.

Plzeňské mládí z dalšího plzeňského klubu TJ Sokol SG Plzeň-Petřín na MČR v Třinci reprezentovala např. Sára Čelišová nebo Linda Suchá.