Matěj Sladký a Tomáš Filip ovládli pořadí MČR v moderním dvojboji

Vynikajícího výsledku dosáhli v posledním kole Českého poháru mládeže v moderním dvojboji Matěj Sladký a Tomáš Filip. Členové Pětibojařského sportovního centra v Plzni brali v závodě, který byl zároveň mistrovstvím republiky v moderním dvojboji kategorie U13, zlato a stříbro.

sladky-filip-mp-2017

Matěj Sladký a Tomáš Filip

Plzeňští závodníci položili základ ke svému úspěchu v plavání. Ostatně oba mají v letošní sezoně v barvách PK Slavia VŠ Plzeň za sebou již pěknou řádku úspěchů včetně čtyř cenných kovů, které si Matěj vyplaval na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže.

Matěj Sladký ve víkendovém závodu ovládl celkové pořadí se ziskem 2 171 bodů. Fantastickým plaveckým časem 0:58,65 na 100m VZ za sebou nechal všechny konkurenty s odstupem třídy. Osobní rekord v běhu na 1 km (3:12,55) znamenal vítězství také v běžecké disciplíně a celkové suverénní vítězství.

Zahanbit se nenechal ani Tomáš Filip, který se ziskem 1 952 bodů bral druhé místo. Po plavání byl Tomáš třetí, ale díky rychlému běhu se v celkovém pořadí ještě o jednu příčku posunul.

Společně se oba borci stali vítězi soutěže družstev. Jejich výkony v závodech Českého poháru mládeže 2017 zároveň znamenají 1. a 2.místo i v celkovém hodnocení ČPM za letošní rok ve své věkové kategorii.