MČR v plavání: domácí plavci se postavili proti exportu cenných kovů z Plzně

V Plzni na Slovanech se od čtvrtka do neděle minulého týdne konalo Mistrovství České republiky v plavání dorostu a dospělých. A domácí plavci prokázali, že se na domácí šampionát připravovali vskutku důkladně.

Výsledkem je v kategorii dorostu 53 medailí. Celkem členové Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň získali 72 cenných kovů. Jak v kategorii dorostu, tak mezi dospělými se o medailovou sklizeň z nemalé části postarali sportovci nyní či v minulosti podporovaní Nadací sportující mládeže.

O největší přísun medailí se postarali Kristýna Štemberová, Tereza Polcarová, Ondřej Gemov a Izabela Zekuciová. Posledně jmenované ztěžkla taška, se kterou se vracela z bazénu o celkem sedm medailí (6+1+0).

Pozadu nechtěla zůstat ani nejlepší sportovkyně Plzně roku 2015 Tereza Polcarová (5+0+0) nebo Ondřej Gemov (5+1+2). Dařilo se i Kristýně Štemberové (3+2+1), Veronice Tondrové (1+3+0), Robertu Borovanskému (0+3+3), Michaelu Šperlovi (0+3+2) a Nikol Žůrkové (0+1+2). Po jednom bronzu přidala Petra Hauerová, každý ze sourozenecké dvojici Lucie Šebestová a David Šebesta, Markéta Tužilová a Daniel Tikovský.

Mezi dospělými brala medaile Kristýna Štemberová (0+1+2), Tereza Polcarová (0+1+2), Jan Kutil (0+1+1), Ondřej Gemov (0+1+1), Roman Bischof (0+1+0), Izabela Zekuciová (0+1+0), Martin Šimáček (0+0+1) a Dominik Polcar (0+0+1).

Ilustrační foto: Ondřej Gemov a Kristýna Štemberová s trenérem Lukášem Luhovým

Ilustrační foto: Ondřej Gemov a Kristýna Štemberová s trenérem Lukášem Luhovým

V Plzni se plavalo nejen o medaile z republikového šampionátu, ale také o limity pro účast na ME dospělých v Kodani. Evropský šampionát se bude konat od 13. do 17. prosince. Skvělou zprávou je, že do Dánska se díky splněnému limitu podívá i Kristýna Štemberová. Novým dorosteneckým rekordem na 1500 m volný způsob svoje vystoupení na republikovém mistrovství vyšperkovala Tereza Polcarová.

Zbývající cenné kovy pro pořádající klub vyplavaly štafety.